LTV Panorāma

Oficiālā lapa
Ieteikt
 29

Par nāciju un nacionalitāti

Man šķiet, ka pienācis pēdējais laiks, lai saprastu ko tad mums nozīmē jēdziens nācija.Vai turpinam to interpretēt kā tautību, veicinot etnisko nacionālismu, atgremojot padomijus šķībo izpratni?Vai tomēr sākam skatīties pilsoniskā aspektā, ka nācija ir tauta, kuru veido visi attiecīgās valsts pilsoņi?Man ir absolūti neizprotams, kāpēc regulāri pie mums tiek meklētas vairākas nācijas (pamata, mazākuma, utt.), attiecīgi vairākas nacionalitātes, ja Satversmē skaidri un gaišī definēta viena tauta/nācija - Latvijas tauta.Ka mēs no valstiskā viedokļa nešķirojam pilsoņus pēc ādas krāsas, tautības, reliģijas, dzimuma, utt., visi veido vienu tautu - nāciju, visiem vienādas tiesības un vienādi pienākumi pret kopējo sabiedrību.Un šīs absurds nebeigsies līdz beidzot nesapratīsim, uz kādiem principiem tad balstas mūsu tauta, vai uz pilsoniskiem vai etniskiem.Lai kā tur būtu, man citu nacionalitāšu ir citu valstu pilsoņi. Visi Latvijas pilsoņi man ir latvieši, lai kāda tam būtu izcelsme, vai krievu izcelsmes latvietis, poļu izcelsmes latvietis, utt., man viņa radu raksti neinteresē, mani interesē, lai mēs abi veidotu kopēju sabiedrību, iekļautos šajā valsts nācijā - vienīgajā šīs valsts veidojošājā nācijā - Latvijas tautā.