LIEPĀJAS ZIŅAS

Oficiālā lapa
Ieteikt
 12

Nākamā tautas vēlēta prezidenta runa neatkaribas svētkos.

ļoti ceru ka visai drīz mēs nonāksim līdz iznākumam,ko jau sen tauta ir lolojusi.Latvijas tauta, sveicu Jūs mūsu jaunās valsts trešās gadadienas svinību pasākumā 20...gada 16.maijā šeit - mūsu ilgi lolotās gaismas pils pakājē, mūsu likteņupes krastā! Šodienas uzrunu es gribētu veltīt atskatam uz demokrātijas stiprināšanas un tautvaldības ieviešanas pasākumiem, ko esam kopīgiem spēkiem panākuši un īstenojuši dzīvē. Pretēji daudzu nievājošai attieksmei, ka mūsu valsts nespēs pārvarēt globālās ekonomiskās krīzes sekas, mēs esam pierādījuši pasaulei savu spēku, varu un gribēšanu caur darbiem. Visi mūsu darbi bija veltīti kopīgam mērķim - iedibināt mūsu valstī stipru demokrātiju ar spēcīgu prezidentālu varu, tādējādi stiprinot tautvaldības principus, ko mums atstājuši mantojumā mūsu senči. Es kā mūsu valsts prezidents esmu pārliecināts savā rīcībā, ko apliecina līdz 20 deputātiem samazinātā Saeima. Mūsu zemi sargā spēcīgs pašu izveidots karaspēks un aizsargi, kuri vienmēr nāks palīgā demokrātijas un prezidentālās tautvaldības nosargāšanai mūsu zemē. Tāpēc svarīgi, ka visiem iedzīvotājiem, kara, administrācijas un pašvaldības iestādēm bez ierunas jāizpilda visi pienākumi, kādus viņiem uzliek noteikumi par jauno kārtību. Mūsu zemes drošibas garants ir tauta, kura prezidenta vēlēšanās apliecinājusi savu vēlmi dzīvot jaunā valstī. Partiju valdīšanas laiks ir beidzies un tā vietā nācis jaunās valsts tautvaldības spēks, ko Jūs ar saviem darbiem stiprināsiet nākotnē. Tā būs demokrātiska taisnīga valsts, kura nedrīkst būt vietas ne apspiešanai, ne netaisnībai. Mana kā prezidenta turpmākā rīcība nav vērsta pret Latvijas demokrātiju, bet tā ir griba panākt, lai partiju cīņas nenomāktu tautas veselīgo garu un tautas gribu, kas radīs drošus pamatus īstai tautvaldībai. Mēs esam samazinājuši valsts pārvaldes administratīvo pārvaldi un ierēdņus līdz dažiem tūkstošiem, tāpēc visa atbildība par rīcību likuma priekšā gulsies uz tautvaldības un jaunās demokrātijas pleciem. Kopā plecu pie pleca mums jāceļ jaunās valsts drošība, ko rūpīgi uzraudzīs likuma sargi. Nodokļu nemaksātāji un valsts naudas izzadzēji jau stājušies likuma priekšā, un gribu Jūs iedrošināt - mēs apturēsim jebkādus mēģinājumus nākotnē iedzīvoties uz jūsu - līdzpilsoņu - nodokļu maksātāju rēķina. Lai arī vairākas lielas ārvalstu komercbankas ir pametušas mūsu valsti, mēs izveidojām vienotu valsts banku sistēmu, kurā Jūsu nauda ir aizsargāta ar valsts obligāciju garantijas ķīlu. Mēs atteicāmies no eiro ieviešanas, lai valsts nākotnē komercbanku krīzes neietekmētu mūsu iedzīvotāju labklājību. Mūsu valsts uzņēmumiem un nozarēm ir noteikta politiskā virzība un esam uzsākuši merkantīlisma saimniekošanu tautas labklājības celšanai. Ir atgriezušies jau simts tūkstoši ārzemēs strādājušo tautiešu, kuri veiksmīgi iekļāvušies uzņemējdarbībā. Vēl daudz darbu un garš ceļš ejams mūsu valsts pilnīgas atjaunošanas būvē, tāpēc nepalieciet malā. Mums kopā jāstiprina mūsu jaunā prezidentālā valsts un es kā prezidents esmu mūsu jaunās valsts garants! Lai dzīvo prezidentālā valsts iekārta!(flag:lv)