Alūksnes novads

Oficiālā lapa
Ieteikt
 19

Par Alūksnes novadu

Alūksnes novads izveidots 2009.gada 1.jūlijā, apvienojoties Alūksnes pilsētai, Alsviķu, Annas, Ilzenes, Jaunannas, Jaunalūksnes, Jaunlaicenes, Kalncempju, Liepnas, Malienas, Mālupes, Mārkalnes, Pededzes, Veclaicenes, Zeltiņu un Ziemera pagastiem.

Alūksnes novads atrodas Latvijas Ziemeļaustrumos, Alūksnes augstienē, trīs valstu - Latvijas, Igaunijas un Krievijas krustpunktā. Mūsu kaimiņi ir Apes, Balvu, Gulbenes un Viļakas novadi. Kopējā Alūksnes novada platība ir 1 764.8 km2

Unikālās dabas teritorijas, saimnieciski neskartāka vide, bagātais kultūrvēsturiskais mantojums, darbīgi un savdabīgi cilvēki - šīs ir Alūksnes novada vērtības.

Daži no Alūksnes novada atpazīstamības simboliem - Alūksnes pilsēta ar parku, strūklakām, Jauno pili un Glika ozoliem, Bībeles muzejs, Alūksnes ezers un četras tā salas - Pilssala, Cepurīte, Garā sala un Tīklu saliņa, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola, Gulbenes – Alūksnes bānītis, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs un ikgadējie Pļaujas svētki, Veclaicenes skaistās dabas ainavas, ikgadējās orientēšanās un ūdens motosporta sacensības.

Alūksnes novada administratīvais centrs ir Alūksne. Pilsēta, kur vācu mācītājs Ernsts Gliks pirmo reizi latviešu valodā iztulkoja Bībeli, kur, tāpat kā Opekalnā un Zeltiņos, Gliks izveidoja vienu no trim pirmajām skolām Vidzemes zemnieku bērniem, un kur auga Glika audžumeita Marta Skavronska, kura vēlāk kļuva par ķeizarieni Katrīnu I un valdīja Krievijas tronī.