Rīgas Stradiņa universitāte

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 75

Jautājumi un atbildes

Cik gadu ir Rīgas Stradiņa universitātei?
2015.gadā svinam Rīgas Stradiņa universitātes 65 gadu jubileju. Universitātes vēsture tiek mērīta no 1950.gada 1.septembra. Laika gaitā augstskolai bijuši dažādi nosaukumi: no 1950. līdz 1990.gadam - Rīgas Medicīnas institūts; no 1990. līdz 2002.gadam - Latvijas Medicīnas akadēmija, kopš 2002. gada - Rīgas Stradiņa universitāte.
Vai Rīgas Stradiņa universitātē ir rotācija?
RSU nav tādas studējošo rotācijas kā citās augstskolās. Studentam, kurš ir iestājies RSU valsts budžeta finansētajā studiju vietā, šī vieta saglabājas visu studiju laiku. Taču ikviens sekmīgs maksas students, kurš studē programmā, kurā ir budžeta vietas, var pretendēt uz budžeta vietu vienu semestri, par ko lemj īpaša komisija.
Kāpēc neizdodas ielogoties RSU Studējošā portālā?
Ja esi izdarījis visu, kā norādīts pamācībā: http://www.rsu.lv/it-palidziba/ka-sakt-lietot-rsu-live-edu-pakalpojumus, taču ielogoties nesanāk, tad zvani vai raksti RSU IT servisa centra darbiniekiem – tālrunis: 67061515; e-pasts: it@rsu.lv.
Es būšu Rīgas Stradiņa universitātes 1.kursa pilna laika klātienes students. Kad es saņemšu savu studenta apliecību?
Studenta apliecību Jums iedos akadēmiskā gada pirmajā dienā – šogad tas sanāk pirmdien, 31.augustā.
Kad notiek uzņemšana maģistrantūrā Rīgas Stradiņa universitātē?
Pieteikšanās ir līdz 14. augustam RSU elektroniskās pieteikšanās sistēmā vai klātienē - Rīgā, Dzirciema ielā 16 (netālu no Botāniskā dārza), ja piesakāties maksas studijām.

Pēc dokumentu elektroniskās reģistrācijas jāierodas RSU Studentu servisā, Rīgā, Dzirciema ielā 16, K korpusa 100. kabinetā, lai apstiprinātu ievadīto datu patiesumu un nokārtotu pārbaudījumus, ja tādi ir paredzēti.

Vairāk par uzņemšanu lasiet: http://s.rsu.lv/rVyvF
Esmu uzņemta RSU Komunikācijas fakultātes 1. kursā. Kad un kur es saņemšu lietotājvārdu un paroli, lai piekļūtu RSU e-pastam un Studējošā portālam?
Ikvienam studentam, sākot studijas Rīgas Stradiņa universitātē, lietotājvārds un parole, kas vajadzīgi, lai piekļūtu RSU e-studijām, Studējošā portālam un e-pastam, tiek izsniegti rudens semestra sākumā – tikšanās laikā ar konkrētās fakultātes pārstāvjiem pēc svinīgā pasākumā RSU aulā.
Kad notiek uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātē?
Pieteikšanās pamatstudijām Rīgas Stradiņa universitātē notiek no 1.jūnija līdz 7.jūlijam. Plašāk lasiet RSU mājaslapā: http://www.rsu.lv/studiju-iespejas/pamat…
Esmu nolēmusi studēt Rīgas Stradiņa universitātē, tāpēc gribu uzzināt ko vairāk par universitāti. Kādas ir iespējas?
Aicinām iepazīt Rīgas Stradiņa universitāti lekcijās, ekskursijā, Jauno mediķu akadēmijā vai uzklausot universitātes vēstnesi savā skolā: http://s.rsu.lv/yPD7T
Kad Rīgas Stradiņa universitātē notiks Atvērto durvju diena?
Tiekamies sestdien, 28. martā, Rīgā, Dzirciema ielā 16 (Pārdaugavā, blakus Botāniskajam dārzam)! Seko līdzi informācijai: http://pasakumi.rsu.lv/lv/pasakumi/atver…
Kāpēc neizdodas ielogoties RSU Studējošā portālā un e-studiju vidē?
Ielogošanās RSU IT sistēmās (Studējošā portālā un e-studiju vidē) notiek pēc vienota principa: laukā „Login” jāievada zīmju kombinācija STUDENTS\studenta kods, t. i., pirms studenta koda obligāti jāraksta STUDENTS\. Parole paliek nemainīga.

Ja rodas jautājumi, zvani vai raksti IT speciālistiem – tālrunis: 67061518; e-pasts: 112@rsu.lv.