Nacionālais veselības dienests

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 2

MAZUĻU CEĻOJUMS!

Kas ir "Mazuļu ceļojums"?

"Mazuļu ceļojums" ir valsts portāla Grutnieciba.lv iniciatīva, kurā apvienojušies trīs topošo vecāku pāri, lai dalītos savā pieredzē par bērniņa gaidīšanas laiku. Katra topošo vecāku pieredze ir atšķirīga un unikāla, taču vienlaikus tā ir iespēja arī citiem topošajiem vecākiem uzzināt sev svarīgo, ko ne vienmēr var izstāstīt ārsts!


"Mazuļu ceļojuma" dalībnieki

Katra "Mazuļu ceļojuma" dalībnieka pieredze ir unikāla, katrai māmiņam ir savi uztraukumi un emocijas, un tas šo proecsu padara vēl aizraujošāku!


INGA

Inga ar vīru un nepilnus trīs gadus veco dēliņu rudenī gatavojas otra bērniņa ienākšanai ģiemenē, kas arī solās būt puisītis. Neskatoties uz pārdzīvojumiem grūtniecibas sākumposmā lielās saaukstēšanās dēļ, Inga jūtas labi, un jau tagad prāto - kā izdosies sadalīt enerģiju abiem puikām?

- Tauriņi vēderā jeb pirmais skrīnings!

- Ar smaidu līdz 18.nedēļai

- Pazudušais nogurums atgriežas

- Puse

- Mazie pārdzīvojumi

- Topošā māmiņa Inga izvēlas ratus

- Mazuļa apgriešanās?!

- Ārsta apmeklējums

- Ilgi gaidītais atvaļinājums ir sācies

- Kā es izturēju karstumu?

- Dekrēta sākšanās!

- Bērniņa dzimums un vārdiņš

- Topošā māmiņa Inga izvēlas dzemdību iestādi

- Divu bērnu mamma - kā tas būs?

- Ārpuskārtas vizīte pie daktera

- "Skaistā" gaidīšana

- Mūsu ilgi gaidītā satikšanāsKRISTĪNE

Kristīne ar vīru ir pārliecināta, ka bērniņš ģimenē ienāk tad, kad tas ir visvairāk nepieciešams, un pat tad, ja sākumā šķiet - tas nav man, mazais brīnums visu saliks īstajās vietā. Arī Kristīnes ģimenē šis būs otrais bērniņš, turklāt pēc 19 gadu pārtraukuma.

- Vai tiešām tas ir noticis?

- Prieks ir kluss un skaļš vienlaikus

- Ceļošana grūtniecības laikā nav grūta

- Ceļā uz tikšanos ar mazuli

- Mazuļa pūriņšLAURA

Laurai ar draugu viss par un ap grūtniecību ir jauns, jo viņu ģimenē šis būs pirmais bērniņš. Laura atzīst, ka jūtas kā nonākusi citā pasaulē, jo pēkšņi ir jāapgūst tik daudz lietas, par kurām iepriekš nebija domājusi - ir jāspēj pielāgoties un aprast ar domu, ka pavisam drīz viņiem pievienosies vēl kāds.

- Es drīz būšu mamma!

- Es, mana grūtniecība un +30 grādi

- Vēl pavisam nedaudz un...

- Mani pirmie soļi "mammošanā"Tā kā topošajiem vecākiem ir daudz jautājumu, uz kuriem vislabāk reizēm var atbildēt nevis speciālisti, bet gan vecāki ar pieredzi bērniņu gaidīšanā, sagaidīšanā un audzināšanā, valsts portālam Grutnieciba.lv ir arī savi krustvecāki, kuri labprāt sniedz padomus un ieteikumus "Mazuļu ceļojuma" dalībniekiem un citiem topošajiem vecākiem.

Jolanta un Ansis Bogustovi savā ģimenē audzina četrus bērnus, un līdz šim viņi ir pierādījuši, ka bērnu audzināšanu var lieliski apvienot ar aktīvu darba un sabiedrisko dzīvi, ja vien ir pilnīga sapratne un pārliecība abu vecāku starpā.

- Kā sagatavoties bērnina ienākšanai ģimenē?

- Kā saviem spēkiem uzlabot pašsajūtu grūtniecības laikā vasarā?

- Par tēti nepiedzimst, par tēti kļūst

- Mazulis drīz būs klāt - vai esmu tam gatava?Ar "Mazuļu ceļojuma" dalībnieku, kā arī citu topošo vecāku dienasgrāmatām aicinām iepazīties valsts portālā Grutnieciba.lv.

Valsts portāls Grutnieciba.lv - uzticams palīgs!