Mārtiņa Freimaņa Fonds

Oficiālā lapa

 

Par šo profilu

Mārtiņa Freimaņa labdarības fonds izveidots, lai uzturētu dzīvu mūžībā aizgājušā mūziķa piemiņu un turpinātu viņa idejas - palīdzētu nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, bērniem - bāreņiem, kā arī lai atbalstītu jaunos mūziķus un uzturētu Mārtiņa Freimaņa piemiņu.
Ziedojumu tālrunis - 90006981

Sekotāji940

 

Kontakti

Sēlpils iela 2c, Rīga, LV 1007
Tālr: 67409924
info@mff.lv

ID:13340417

Mārtiņa Freimaņa fonds atkal apvienojis Mārtiņa draugus, lai radītu himnu sabiedriskajai kustībai "Atbildības diena".  Par to izvēlēta M.Freimaņa dziesmas „Suns” jaunā versija, kuras pirmatskaņojums notika 27. aprīlī akcijas "Atbildības diena" noslēguma pasākumā t/c Spice. Šogad akcija ilga visu aprīli un tajā tika saziedoti Ls 33 238 dzīvnieku patversmju atbalstam.

Dziesmas „Suns” jauno aranžējumu veidojis grupas Tumsa taustiņinstrumentālists Normunds Kalniņš, tās ierakstā piedalījušies Lauris Reiniks, Valters Frīdenbergs, Olga Rajecka, Kārlis Būmeisters, Antra Stafecka, Emīls Balcers, Rūta Dūduma, Arvīds Berķis, Kristiāna Stirāne un Elvijs Bušs.  Šī ir jau otrā Mārtiņa draugu kopīgi radītā dziesma, pirmais skaņdarbs „Tici man (mēs to spējam)”, tika izdots pagājušajā gadā, ieskandinot mūziklu „Mans draugs Mārtiņš Freimanis”.

“Atbildības diena” ir vērienīga sabiedriskā kustība mājdzīvnieku atbalstam – tās ietvaros Latvijas iedzīvotājus informē un izglīto par to, ko nozīmē

... Lasīt tālāk


Ar Mārtiņa Freimaņa fonda atbalstu Anita Intaite izdod jaunu dziesmu – „Klusums kliedz”.

Sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu Anita Intaite jeb Košā izdod jaunu dziesmu – „Klusums kliedz”, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja jau kādu laiciņu atpakaļ, kad dziesma tika ierakstīta angļu valodā. Dziesmas mūzikas un vārdu autore ir pati Anita Intaite. Dziesmas ierakstā piedalās Anitas grupa, klavieres iespēlējis Ivars Rebhuns. Ierakstu producējis Artūrs Palkevičs.

Rudenī Anita ieguvusi godpilno otro vietu Mārtiņa Freimaņa fonda organizētājā jauno mūziķu konkursā „Pirmais”, un „Klusums kliedz” ir pirmā dziesma, kas tapusi šīs sadarbības ietvaros.

 „..Dziesma tapa pārdomās un sajūtu virpulī, dzīvojot šajā vētrainajā mūsdienu pasaulē, kur cilvēkiem ir dažādas prioritātes un dažādas vērtības. Bieži saskaros ar cilvēkiem, kas ir tik ļoti ieurbušies tajā ikdienas ritumā un savā steigā, ka neievēro skaistos dzīves sīkumus. Man ir palaimējies, ka esmu sajutusi šo skaisto vilni, sajūtu, kas

... Lasīt tālāk

27.janvārī kinoteātrī K.Suns būs iespēja noskatīties ekskluzīvu Mārtiņa Freimaņa un grupas “Tumsa” koncertierakstu kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, kurš filmēts 2004.gadā, festivāla "Liepājas dzintars" atklāšanā. Pirms kinoseansa tiks atvērta arī grāmata, kurā apkopoti 50 labāko Mārtiņa dziesmu nošu pieraksti.


Uztstāties kopā ar orķestri bija viena no M.Freimaņa sapņiem un trakajām idejām –grupa “Tumsa” bija pirmie, kas to īstenoja. Dziesmas koncertam aranžēja toreizējais LNO diriģents Jēkabs Ozoliņš, kopā ar Tumsas taustiņinstrumentālistu Normundu Kalniņu. Programmā ietvertas arī Queen, Frenka Sinatras u.c. pasaulslavenu dziesmu kaverversijas.


Kinoseanss būs pirmais Mārtiņam veltītu pasākumu ciklā „[Ie]vērojot klusumu” ietvaros, tā ietvaros tiks demonstrēta arī A.Krieva dokumentālā filma “Dzīve kā košums” par M.Freimani un grupu “Tumsa” un  tiks prezentēta jauna nošu grāmata, kuru Mārtiņa Freimaņa fonds izdevis kopā ar Micrec Publishing.


Jaunā nošu grāmata ir apjo

... Lasīt tālāk

Neilgā laikā izpārdotas visas biļetes uz 7. februārī paredzēto koncertu Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kur ar vērienīgām svinībām un tuvāko draugu uzstāšanos tiks atzīmēta Mārtiņa Freimaņa dzimšanas diena. Lai koncertu varētu apmeklēt visi interesenti, tiek izsludināts papildkoncerts, kas notiks tajā pašā dienā plkst 17.00.

Koncerts norisināsies pasākumu cika „[Ie]vērojot klusumu” ietvaros, kad dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu. Dažādi pasākumi notiks no  27. Janvāra, kas ir diena, kad Freimanis mūs pameta, līdz viņa dzimšanas dienai - 7. februārim.


„[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma „Dzīve kā košums” par Mārtiņu Freimani un grupu Tumsa, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde u

... Lasīt tālāk

Janvārī un februārī dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu. Koncertu sērijai dots nosaukums „[Ie]vērojot klusumu” un tā risināsies no 27. janvāra līdz 7. februārim.


„Liela un pompoza lielkoncerta vietā šogad esam  iecerējuši doties ceļojumā pa Latviju,  kur koncertu apmeklētāji tiks aicināti gan kopīgi ar Mārtiņa draugiem vienoties dziesmās, gan ieklausīties viņa rakstītajās dzejas rindās, noskatīties  Arvīda Krieva dokumentālo filmu „Dzīve kā košums”, atcerēties ar Mārtiņu kopā piedzīvotus notikumus un vienkārši pabūt kopā”, stāsta Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātāja Maija Kalniņa. Dažādu pasākumu sērija notiks desmit dienas  - no 27.janvāra, dienas, kad Mārtiņu zaudējām līdz viņa dzimšanas dienai - 7.februārim.

Mārtiņam veltītais pasākumu cikls iesāksies kinoteātrī KSUNS, kurā tiks atvērta Mārtiņa labāko dziesmu nošu grāmata - apjomīgs 200 lpp darbs, kurā atlasītas un

... Lasīt tālāk
Turpinot gada ieskaņā aizsākto bērnu namu programmu, Mārtiņa Freimaņa fonds un Lauris Reiniks sadarbībā ar TV3 aicina Latgales bērnu namos mītošos bērnus apmeklēt koncertu „Lauris Reiniks Ziemassvētkos”. Koncerts notiks  Arēnā Rīga 20.decembrī un to bez maksas varēs apmeklēt bērni no kopskaitā deviņiem bērnunamiem.


Akciju bērnu namos Mārtiņa Freimaņa fonds uzsāka šī gada pavasarī, apciemojot bērnus dažādās vietās Latvijā, aicinot tos piedalīties radošās nodarbībās, kopīgi muzicējot, tādējādi sniedzot  prieku un iedvesmu, kā to savulaik mēdza darīt Mārtiņš Freimanis. Tradīciju nu turpina viens no fonda dibinātājiem Lauris Reiniks, kurš izvēlējies iepriecināt bērnus Latgales bērnu namos.


 „Zinu, ka dāvanas un koncertbiļetes ir mazākais, ko varam dāvināt šiem bērniem, bet mazas lietas rada lielus smaidus.” stāsta Lauris Reiniks „Lielā attāluma dēļ bērni Latgalē šādus pārsteigumus saņem visretāk, tāpēc vēlējāmies iepriecināt tieši viņus. ”



Uz vair…... Lasīt tālāk
Uz Mārtiņdienas svinībām Aizputē 10.novembrī, kur ar dažādiem pasākumiem pilsētā tika pieminēts mūziķis Mārtiņš Freimanis, bija ieradies negaidīti liels skaits cilvēku. Aizputes kultūras nams, kurā notika mūziķim veltīts viņa draugu koncerts, bija pārpildīts un daļa cilvēku to baudīja izstāžu zālē pie ekrāna.


„Mārtiņdiena izdevās tieši tāda, kādu Mārtiņam pašam patika to rīkot. Ar draugu pūļiem, jautrībām un kārtīgu mielastu”, atzīst grupas „Tumsa” menedžeris Mareks Bērents „Skumjas šoreiz mēģinājām atstāt malā - mērķis bija visiem kopā radīt svētkus, svinēt Freimani, kas arī godam izdevās. Mārtiņa klātbūtne bija jūtama it visā.”


Svinības tika aizsāktas ar piemiņas brīdi Freimaņa atdusas vietā Misiņkalna kapos un turpinājās Aizputes kultūras namā, kur mūziķa dziesmas izpildīja viņa draugi - Chilli, Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Dreiblats, Valters Frīdenbergs, Olga Rajceka, Māra Upmane – Holšteina, Zanda Štrausa, grupas Tumsa, PER, Putnu Balle, The Capy…... Lasīt tālāk
Mārtiņdiena, 10 novembris, šogad Mārtiņa Freimaņa dzimtajā Aizputē tiks atzīmēta ar vairākiem mūziķim veltītiem pasākumiem dažādās vietās pilsētā. Plkst. 14.00 Mārtiņa draugi un atbalstītāji aicināti kopīgi aizdedzināt sveces viņa atdusas vietā, savukārt plkst. 18.00 Aizputes kultūras namā notiks īpašs Mārtiņdienas koncerts, kurā uzstāsies mūziķa draugi. Koncertu būs iespējams apmeklēt, ziedojot Mātiņa Freimaņa fondam.


Mārtiņdienas Freimanis parasti atzīmēja vērienīgāk par dzimšanas dienām – sagādājot draugiem bagātīgas dzīres, izspēlējot dažādas latviešu tradīcijas, dziedot un alējoties.

Šogad Mārtiņos visi mūziķa draugi un fani tiek aicināti iedegt sveci mūziķa piemiņai viņa atdusas vietā, un nosūtīt sveicienus Mārtiņam caur viņa dziesmām.


Mārtiņdienas pievakarē visi aicināti satikties koncertā Aizputes kultūras namā, kur skaistākās un populārākās mūziķa dziesmas izpildīs Chilli, Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Valters Frīdenbergs, Olga Raj…... Lasīt tālāk
Piektdien, 7.septembrī Latvijas Pirmajā Rokkafejnīcā - Reiterna nams notika Mārtiņa Freimaņa fodna rīkotā jauno mūziķu konkursa „Pirmais" fināls.  Tajā par vērtīgām balvām gan no fonda, gan konkursa atbalstītājiem cīnījās16 jaunās grupas un solisti.

 

Konkursa finālā skatītājiem bija iespēja novērtēt grupu The Citizens, The Capybaras, The Blowtorch, Hailstone, Tonick, Pirmais Kurss, Arkādija, Klibs Taurenis, Diena bez pārtraukuma, Ar basām kājām, Daydream, Canzone, kā arī Anitas Intaites, Karinas Lučiņinas, Kristapa Bedrīša un Kristīnes Timermanes sniegumu. Visi konkursanti izpildīja 2 savas oriģinālkompozīcijas un vienu Mārtiņa Freimaņa dziesmas koverversiju pēc savas izvēles.

 

Dalībniekus vērtēja profesionāla žūriija, kuras sastāvā  bija gan MFF fonda pārstāvji  - Guntars Račs, Maija Kalniņa un Elita Mīlgrāve, gan grupas Tumsa menedžeris Mareks Bērents, Valters Frīdenbergs, Arvīds Berķis no grupas Blitze, kā arī čelliste Juta Bērziņa.

 …... Lasīt tālāk
Jau piektdien, 7.septembrī Latvijas Pirmajā Rokkafejnīcā - Reiterna nams notiks Mārtiņa Freimaņa fodna rīkotā jauno mūziķu konkursa „Pirmais” fināls.  Konkursā, kura atlases kārtas notika pavasarī, galvenā uzmanība tiek pievērsta dziesmām, un par uzvarētāju kļūs tā grupa vai solists, kura radītajām oriģinālkompozīcijām ir vislielākās izredzes nokļūt radiostacijās.


Finālā no 9 atlases kārtām izvirzījušies16 jaunās grupas un solisti  - The Citizens, The Capybaras, The Blowtorch, Hailstone, Tonick, Pirmais Kurss, Arkādija, Klibs Taurenis, Diena bez pārtraukuma, Ar basām kājām, Daydream, Canzone, kā arī Anita Intaite, KarinaLucinina, Kristaps Bedrītis un Kristīne Timermane.  Visi konkursati žūrijai un skatītājiem demonstrēs divas savas oriģinālkompozīcijas un vienu Mārtiņa Freimaņa dziesmas kaverversiju.


Konkursa pirmās, otrās un trešās vietas ieguvējiiem Mārtiņa Freimaņa fonds nodrošinās iespēju ierakstīt labākās no savām dziesmām profesionālā skaņu studi…... Lasīt tālāk