Pasākumi

Detektīvs kopā ar rakstnieci

Piektdien, 19. maijā
13:00
Ieteikt
 1

Pasākums ir beidzies!
Piektdien, 19. maijā, plkst. 13.00 rakstnieka Herberta Dorbes muzejā ciklā “Muzejā viesi” - tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori.
Cikls “Muzejā viesi” notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, un šoreiz pasākumā piedalīsies Ventspils Centra sākumskolas 3.a klase. Rakstniece Luīze Pastore iesaistīs skolēnus radošā nodarbībā, aicinot mazos lasītājus zīmēt, rakstīt un piedalīties detektīvspēlē, lai pamatīgāk iepazītu viņas sarakstīto un Elīnas Brasliņas ilustrēto grāmatu sēriju “Mākslas detektīvi”, kuras grāmatu sižeti veidoti pēc Latvijas mākslas vēsturē pazīstamu darbu motīviem.
Vai mākslas darbi spēj atdzīvoties? Kā būtu, ja varētu iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus? Kādus noslēpumus slēpj gleznas? Detektīvstāstu sērija bērniem “Mākslas detektīvi” aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas otrpus gleznām. Par sērijas “Mākslas detektīvi” grāmatām “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks” rakstniece Luīze Pastore saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā (2015). “Neredzamais cilvēks” iekļauta starptautiskajā bērnu literatūras sarakstā “The White Ravens 2016”. Rakstniece divreiz saņēmusi Literatūras gada balvu par grāmatām “Maskačkas stāsts” (2013) un “Svešinieka atnākšana” (2015).

Sarunas