Pasākumi

Pasākumu organizē

Liepājas Latviešu biedrības nams

Baibas Briedes gleznu personālizstāde "Mēness vētra"

Piektdien, 19. maijā
10:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!
No 2. maija līdz 31. maijam Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā apskatāma gleznotājas Baibas Briedes gleznu personālizstāde “Mēness vētra”, kurā būs iespējams aplūkot mākslinieces 2016. un 2017. gadā abstraktā izteiksmē radītas kompozīcijas.

Iztāde Liepājā ir turpinājums nesen notikušajai gleznu izstādei ,,Aether’’ Jūrmalas pilsētas muzejā. Aether (latīņu: aether — ‘ēteris’; grieķu: αἰθήρ, aithēr — ‘tīrs, svaigs gaiss/debesis’) – piektā stihija, pirmatnējais spēks, kas radījis visu, un tas, kādēļ viss turas līdzsvarā. Ēteris kā iedvesmas avots, kā visu Visuma elementu apvienojums. Izstādes apmeklētāji tiek aicināti izbaudīt glezniecības izteiksmē atveidotos autores dvēseles pārdzīvojumus, kas norisinās trauslajā piesātināto emociju pasaulē.

Baiba Briede (1974) ir māksliniece, kuras darbos atspoguļojas viņas personīgās jūtu pieredzes pārdzīvojumi, un kuru saista abstrakcionisma ideja, tās piedāvātā neierobežotā formas daudzveidība un metode. Bezpriekšmetiskās mākslas specifika nosaka atkāpšanos no mimēzes. Pateicoties izteikti universālam un nosacītam raksturam, bez uzdevuma sludināt subjektīvu patiesību, šis mākslas veids ļauj katram tajā saskatīt to, ko viņš vēlas redzēt. Gleznas spēj radīt noteiktu noskaņu, krāsas ir lielisks instruments, lai rādītu savas sajūtas, tās ir kā tilts starp cilvēku un ārpasauli. Izstādītie darbi stilistiski attiecināmi uz liriski ekspresīvo abstrakciju.

Māksliniece absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, iegūstot humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā, kā arī studējusi Florences mākslas akadēmijā Itālijā. Kopš 2003. gada veic aktīvu radošo darbību gan Latvijā, gan aiz tās robežām.

Māksliniece B. Briede par savu radošo procesu ir izteikusies sekojoši: „Gleznojot es it kā lieku savām sajūtām materializēties, mēģinu tās notvert, saglabāt un atdot tālāk, un tajā pašā laikā nevēlos neko konkretizēt. Es bieži gleznoju sapnī, un nomodā gleznojot – aizsapņojos. Šis process ir neaprakstāmi trausls, noslēpumains un apbrīnojami mainīgs. Es vienlaikus gan meditēju, gan spēlējos, gan cīnos!”

Gadu garumā palikusi nemainīga autores vēlme – ar savu darbu paust ideju par mākslas mūžīgo vērtību, tās nozīmi un aktualitāti kulturālā, izglītotā, mākslas būtību izprotošā un par tās nepieciešamību pārliecinātā, uz kompromisu izejošā un uz tālāku virzību gatavā sabiedrībā, kurā ir svarīga cilvēka jūtu pasaule, viņa domas un personīgais viedoklis, un kurā tiek novērtēts cilvēka darbs.

Māksliniece B. Briede ir cerību pilna, ka izstāde ,,Mēness vētra’’ priecēs skatītājus un ļaus tiem gūt vis apburošās mākslas radīto baudījumu!

Izstāde skatāma līdz 31. maijam.

Sarunas