Pasākumi

Pasākumu organizē

Atklāj Latviju no jauna

Paraugies uz Latviju no jauna rakursa - ar Latvijas jaunatklājēju acīm! Viņi ir dzīvojuši visdažādākajās pasaules vietās, bet tagad ir apmetušies uz dzīvi Latvijā, jūtas šeit kā mājās un lepojas ar...

Latvijas Universitāte

Latvijas Universitāte – Vienīgā Latvijas Augstskola pasaules TOP5% http://www.lu.lv http://www.university.lv http://foto.lu.lv

Zinātnieku nakts 2013

Piektdien, 27. septembrī 2013
18:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!

Pasākuma mājas lapa: http://www.lu.lv/zinatniekunakts

Vienlaikus deviņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Salaspilī, Liepājā un Cēsīs - 27.septembrī no plkst.18.00 notiks ikgadējās Zinātnieku nakts pasākumi par tēmu „Ūdens”. Latvijas Universitāte (LU) un tās institūti piedāvās plašu un aizraujošu pasākumu programmu par tēmu „Ūdens un matemātika”.

Teoloģijas fakultātē centrālajā LU ēkā, Raiņa bulvārī 19, varēs piedalīties pasākumos par tēmu “Matemātika ir reliģija”, LU Atomfizikas un spektroskopijas institūtā, Šķūņu ielā 4, rādīs kā notiek ūdens bioattīrīšana ar ultravioletajiem stariem, Bioloģijas fakultātē, Kronvalda bulvārī 4, LU Ķīmiskās fizikas institūts piedāvās ekskursijas, kurās varēs uzzināt ko vairāk par nanoizmēriem, mikroskopiem, nanovadiem un citām interesantām lietām, bet projekts Places kopā ar  Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūtu stāstīs un rādīs, kādas ir atkritumu pārstrādes iespējas un kā izgatavot velosipēdu no atkārtotas pārstrādes izejvielām.

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, Alberta ielā 10, būs  iespēja uzzināt, kas ir 3D ģeogrāfija, savukārt Ekonomikas un vadības fakultātē, Aspazijas bulvārī 5, diskutēs par to, vai visam varam noteikt vērtību naudas izteiksmē. Tiem, kas vēlas ko vairāk uzzināt par skaitļiem un kalendāriem dažādu tautu kultūrās, jādodas uz Humanitāro zinātņu fakultāti, Visvalža ielā 4a. Ķīmijas fakultāte, K.Valdemāra ielā 48, apmeklētājiem organizēs viktorīnas „Ķīmija, ūdens un skaitļi”.

Tāpat interesants un zinātniskiem pasākumiem pilns piedāvājums paredzēts arī LU Botāniskajā dārzā un Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslās fakultātē. 27. septembris būs arī pirmā iespēja ikvienam apmeklēt pilnībā renovēto LU Bibliotēkas ēku –  vēsturisko Kerkoviusa namu, Kalpaka bulv. 4, kur pasākumā „Eksperimenti ar ūdeni un papīru” tiks demonstrētas no ūdens cietušās Bibliotēkas grāmatas. Arī LU radio NABA klubs NABAKLAB, Z.A.Meierovica bulv. 12, no plkst. 18.00 līdz rītam piedāvās daudzveidīgus pasākumus, tostarp Zinātnieku cīņas klubu jeb Science Slam.

Tāpat noteikti vērts iegriezties LU kafejnīcā, kur no plkst. 18.00 līdz 20.00 notiks šīs sezonas pirmais Zinātnes kafejnīcas pasākums par tēmu “Sievietes un zinātne. Tajā paredzēti vairāki izcilu pētnieču stāsti par savu kaislību uz zinātni.

Ar pilnu pasākumu programmu http://www.lu.lv/zinatniekunakts iespējams iepazīties Latvijas Universitātes portālā. Turpat pieejama informācija arī par Zinātnieku nakts pasākumiem citās Latvijas pilsētās un organizācijās.

Zinātnieku naktis ir Eiropas Komisijas atbalstīta aktivitāte. „Septītā Zinātnieku nakts Latvijā” ir projekts, kuru realizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar citām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju un vairākiem muzejiem. Daudzas organizācijas pasākumā piedalās brīvprātīgi un bez atlīdzības. Pasākums Latvijā noritēs jau septīto gadu pēc kārtas. Šogad tas notiks 35 Eiropas valstu 300 pilsētās, atraktīvā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Atgādinām, ka šajā laikā tiek svinēta arī LU 94. jubileja. Ar svētku pasākumiem http://www.lu.lv/par/par/94/ iespējams iepazīties LU portālā.

Sarunas

Šis profils vēl nav runājis.

    Pasākumu apmeklēja