Pasākumi

Pasākumu organizē

turpinam?

dažādas lietas

Laimīgās Mākslas Muzejs

Galleria Riga (Dzirnavu iela 67 7.stāvs) 300m2 100 krēsli WIFI 
WEB TV, AUDIO VIDEO 13-22 bez brīvdienām 
Rīkojam septīto gadu vairākas jaunas izstādes mēnesī no kaimiņvalstu un Latvijas Mākslinieku u...

"JAUKA DIENA REVOLŪCIJAI"

Ceturtdien, 9. maijā 2013
18:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!
JAUKA DIENA REVOLŪCIJAI 
BELLA GIORNATA PER LA RIVOLUZIONE
NICE DAY FOR A REVOLUTION
ХОРОШИЙ ДЕНЬ дпя РЕВОЛЮЦИИ
BELLE JOURNÉE pour la RÉVOLUTION
SCHÖNEN TAG für REVOLUTION
GEROS DIENOS REVOLIUCINES NUOTAIKAS
TREVLIG DAG för en REVOLUTION
KENA PÄEV REVOLUTSIOONI

No šī gada 09. maija līdz 31. maijam Mākslas galerijā „HAPPY ART MUSEUM”- “LAIMĪGĀS MĀKSLAS MUZEJS” apskatāma latviešu mākslinieces Ilzes Jaunbergas izstāde
 „Jauka diena Revolūcijai”. https://www.facebook.com/events/47916870…
 Izstādes darbi ceļos pēc mūsu RĪGAS izstādes http://tinyurl.com/bm3pqy7.uz Ilzes personālizstādi VENĒCIJĀ. 
Associazione Culturale ITALO-BALTICA https://foursquare.com/laimigamaksla/upd…
ILZES JAUNBERGAS izstādē aplūkojama pēdējā gadā tapušo lielformāta mākslas darbu sērija, kas tapusi pēc šokējošās personālizstādes “Kritiskā temperatūra” 2012. gadā LAIMĪGĀS MĀKSLAS MUZEJĀ 

LOLITA ČIGĀNE: 
Ilze Jaunberga savas paaudzes mākslinieku vidū ievērojama ar bezbailīgumu runāt par sabiedriski un politiski aktuālām tēmām. Atjaunotās Latvijas māksliniekiem, pēc padomju gadu ideoloģizācijas un katras mākslas nianses politizācijas, izveidojusies likumsakarīga nepatika pret sabiedrisku tēmu tirzāšanu mākslā, dodot priekšroku pārlaicīgajam, filozofiskajam, estētiskajam un abstraktajam. 
Ilze Jaunberga, kopā ar dažiem savas paaudzes māksliniekiem, kas darbojas teātra, kino un citos žanros, ir viena no pirmajām bezdelīgām, kas lauž priekšstatus par to, vai un kā māksla var būt politiski aktīva un sabiedriski nozīmīga. Viņa to dara ar pašcieņu un integritāti. Šajā ziņā Ilzes Jaunbergas darbos atrodams Aspazijai līdzīgs temperaments, plašums un uzdrošināšanās. Ikkatras nākamās paaudzes iespēja pārbaudīt un paplašināt robežas balstās uz to pleciem, kas pirms viņiem šīs robežas izaicinājuši. Ilzes Jaunbergas maskās tērptie tēli ir apliecinājums tam, ka izvēles un iespēju brīvība, ko šodien baudām, ir kā Noasa šķirsts enkuroti iepriekšējo paaudžu mazu un lielu uzvaru virsotnēs. 
Vienlaicīgi, Ilzes Jaunbergas tēli runā arī par dabisko zvēru ikvienā no mums, ko evolūcijas ceļā esam iemācījušies savaldīt, pieklusināt, harmonizēt. Bet varbūt tomēr ar masku paslēptais “es” ir mūsu patiesā būtība? 

OLGA PROCEVSKA:
 “Protests ir mēģinājums izrauties no ikdienišķajām ciešanām uz svētlaimi, ko sola visa cilvēciskās kultūras summa. Pārsteidzoši nelietīga kultūra, starp mums runājot, jo tā melo un hipnotizē pat tad, kad izliekas, ka atsedz patiesību un norauj maskas.”
Viktors Peļevins, “Betmen-Apollo”
Jebkura diktatūra ir godīgāka par demokrātiju. Tā nespēlē spēlītes ar izvēles brīvību, neliekuļo par cilvēka iespējām ietekmēt varu, nemelo par vienlīdzību un pašnoteikšanos. Tāpēc arī agri vai vēlu zaudē masām, jo tās alkst apmāna. Cilvēks vēlas domāt, ka brīvi un apzināti izvēlas pienu veikalā, automašīnu salonā un partiju vēlēšanās. Cilvēks grib domāt, ka saceļas un rada. Cilvēks grib noticēt tam, ka no viņa izvēles kaut kas ir atkarīgs. Cilvēks prasa, lai viņa izvēle ir glīti iesaiņota čaukstošā dzīvesstila papīrā. Godīgums ir neejoša prece. Neviens nepirks savu niecīgumu, beztiesiskumu, bezspēcību sistēmas priekšā, neliks iepirkumu grozā apziņu, ka izvēlas tikai iepriekš definētu variantu vidū. Toties par ilūziju maksās vienmēr. Tāpēc demokrātija ir labākais veids, kā masām pārdot diktatūru. Pērciet, pilsoņi! Izdevīgs darījums, tas jums dāvās pašapziņu, individualitāti, ietekmi. Samaksājiet nelielu un taisnīgu atlīdzību par iespēju sajusties kā personībai. Saldinātiem meliem šosezon ir īpaša akcija. 

DAGS VIDULEJS:
Autore tiecas paplašināt tradicionālos gleznieciskos paņēmienus ar grafikas formrades līdzekļu meklējumiem. Ilzes Jaunbergas darbos galvenā motīva izvēlē atklājas individuāls pasaules uztvērums, kurā īpašu nozīmi iegūst deindividualizēti cilvēki- Latvijas un Eiropas masu mēdijos populāri antropomorfi tēli atpazīstamos apkārtējās vides elementos. Nepadarot gleznas par plakātiem tiek aprobēti cita nosacītības līmeņa izteiksmes līdzekļi- iekļaujot verbālās zīmes politisku izteicienu formā. Pārsteidzot ar vecmeistaru māku māksliniece ar lakonisku krāsu gammu uzbur krāsainu pasauli lietojot tikai melno, balto un sarkanā okera pigmentu. Vizuālā cilvēku pūļa tēla pasniegums skaidri definētā kompozīcijā ar cietu līniju un formu gaismēnas modulāciju iegūst pašvērtību un spēj piepildīt lielformāta audeklus. 

21. gadsimts ir masu mediju melu laikmets. Tādēļ vārda spēks ir devalvējies.. Mākslinieki, kuri izmanto mākslas valodu saviem sabiedriski politiskiem vēstījumiem vienmēr gaidīti HAPPY ART MUSEUM galerijā bez cenzūras. Happy Art Museum galerija sadarbojas ar sociāli aktīviem māksliniekiem. Laimīgās Mākslas galerijā mēs piedāvājam Latvijas mākslas laikabiedru kolekciju no autoriem, kas kļūst klasiķi. Mūsu autoru grupas izstāžu, kinofestivāla, lekciju un diskusiju Eirokluba Misija ir provocēt skatītāju uz dialogu.

Aicinu draugos un piedāvāju sekot Info par mūsu 

http://www.draugiem.lv/laimigas-makslas-…

 @ Galleria Riga Dzirnavu67 5 līmenis 400m2

ieeje vienmēr brīva12-21 bez brīvdienām-

izstāžu atklāšanas ar mākslu, autoriem, mūziku, kino, 

Mākslas studija, diskusiju Eiroklubs sestdienās 18:00

tikai mūsu draugiem Draugiem.lv, soctīklos

Dags Vidulejs ©+37129595885

http://www.happyartmuseum.co

http://www.facebook.com/HappyArtmuseum

http://youtube.com/user/PinakotekaLatvija

https://twitter.com/LaimigaMaksla

http://www.linkedin.com/in/happyartmuseum

happyartmuseum@gmail.com

https://plus.google.com/u/0/116991804066…

Sarunas

Šis profils vēl nav runājis.

    Pasākumu apmeklēja