DHL GoTeach

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 1

Jautājumi un atbildes

Vai zini, cik smaga drīkst būt tava mugursoma?
Latvijā ir izstrādāti standarti par to, kādam ir jābūt skolnieku somas svaram, lai tas atbilstu maksimālajām pārnēsājamo priekšmetu smaguma normām attiecīgās vecuma grupās:
• Bērniem vecumā līdz 9 gadu vecumam no 2,5kg - 3,5kg;
• Bērniem vecumā no 9 līdz 11 gadiem no 3,5kg - 4kg;
• Bērniem vecumā no 12 līdz 13 gadiem no 4kg - 4.5kg;
• Bērniem vecumā no 14 līdz 15 gadi no 4.5kg - 5kg;
• Bērniem no 16 gadu vecuma skolas soma nedrīkstētu būt smagāka par 5kg.
Svarīgi - maksimālais mugursomas svars nedrīkst pārsniegt desmito daļu no bērna ķermeņa masas!
Vai tu zināji,ka tikai 20% skolas vecuma bērnu ir pareiza stājaPasaules speciālisti satraukti par smagām skolas somām
Austrālijā speciālisti ķērušies pie nopietnas lietas risināšanas - kā smagās skolas somas ietekmē bērnu veselību. Atklājās, ka 90% no skolniekiem ir apdraudēti smagas somas dēļ vai to nepareizas nēsāšanas dēļ, raksta 9 News.

Speciālisti uzskata, ka šāda situācija var beigties ar priekšlaicīgu kaulu sistēmas deģenerāciju, kas var izraisīt pat invaliditāti.

Eksperts Billijs Čois uzskata, ka bērniem, vecumā, kad veidojas un aug kaulu un iekšējo orgānu sistēma, jābūt uzmanīgiem ar slodzi. Smags portfelis vai mugursoma ir liela slodze, īpaši, ja to nepareizi nes.

Pārbaudot 346 Adelaidas skolēnus, speciālisti konstatēja, ka 90% skolēnu ir problēmas ar skolas somām - nes nepareizi - uz viena pleca, pārāk zema mugursoma, salīkusi mugura, liels somas svars utt.

Pētījumā arī atklājās, ka vissmagākās somas ir mazāko klašu skolēniem - somu smagums bija pat 17% no viņu ķermeņa svara.

Avots: "Apollo", dzive @ apollo.lv
Kā kļūt par supervaroni?
Vienkārši! Nepieciešams vien rūpēties par savu muguru tā, kā to dara DHL supervaronis- vingrojot, nestiepjot smagas somas, un, esot aktīvs!