Cirvis

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 59

Par būtisko

Ziņo par CIRVJA nedarbiem –

dabai un cilvēkam nedraudzīgu meža apsaimniekošanu!

Nenoliedzami, koksnes resursi ir jāiegūst. Tikai kā, kādā veidā un kādos apmēros tas šobrīd Latvijā notiek? Vai sabiedrībā jūtamās bažas par pārmērīgu mežu izciršanu ir „tikai tukšas emocijas”? Vai arī CIRVIS ir aizgājis par tālu?

Kas ir CIRVIS?

CIRVIS dzīvo Latvijas mežos. Viņam vajag cirst. Cirst nepārtraukti, dienu un nakti. CIRVIM nerūp, kas notiek pēc tam. Viņam nerūp nozāģētas putnu ligzdas, aizbērti strauti, sapostītas ainavas, izdangāti ceļi vai vēja varā atstatas meža strēmeles kaut kur blakus. CIRVIM nerūp, ko viņš cirtīs pēc pārdesmit gadiem. Dažkārt viņam nerūp arī likumi. Jo viņam VAJAG CIRST!

Kas CIRVIM patīk?

Visvairāk CIRVIM patīk cilvēku nezināšana. Viņam patīk, ka viņi pat neapjauš, ka mežu var apsaimniekot arī citādi – dabai draudzīgāk. CIRVJA mīļākās frāzes ir „jūs jau no mežsaimniecības neko nesaprotiet”, „negribēsiet taču Īrijā gliemežus lasīt”, „mežā jānovāc raža tāpat kā burkānu laukā”, „ mežs jācērt, jo no vecuma brūk kopā”, „tehnika nevar palikt dīkstāvē” un „vai jūs esat pret Latvijas izaugsmi?”. Un cilvēks apjūk, notic, nokaunas un patur savu sāpi pie sevis.Kā CIRVI apstādināt?

CIRVI apstādināt varam tikai mēs visi kopā. Neļaujot sevi apmānīt, skatoties dabā un daloties ar mežā redzēto.

Lai apturētu CIRVI - nonāktu pie uzlabojumiem meža apsaimniekošanā, vides nevalstiskās organizācijas kopā ar portālu draugiem.lv ir izveidojušas šo interneta vietni, kurā apkopot ziņas par dabai un cilvēkam nedraudzīgu meža apsaimniekošanas praksi.

Aicinām arī Tevi nepalikt vienaldzīgam un iesūtīt materiālus par gadījumiem, kur, Tavuprāt, tikuši vai tiks pārkāpti dabu saudzējošas mežsaimniecības principi vai meža apsaimniekošana tiek veikta, neņemot vērā sabiedrības intereses. Neatkarīgi no tā, vai redzētā rīcība atbilst spēkā esošajai likumdošanai, vai nē.


Fotoattēlus, videoklipus un citātus kopā ar papildus informāciju lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi: cirvim@gmail.com. Visa iesūtītā informācija tiek izskatīta un, ja tā ir atbilstoša nominācijām, publiskota galerijās.

Kādas fotogrāfijas un informāciju sūtīt? Uzzini vairāk NOLIKUMĀ!

 

Par šo profilu


Ziņo par dabai un cilvēkam nedraudzīgu meža apsaimniekošanu!

Aicina: vides nevalstiskās organizācijas Atbalsta: draugiem.lv

Runā

Aptaujas

Ieteikt
 6