Kreslinieku Seta

 

Ieteikt
 2

Runā

Šis profils vēl nav runājis.

  Par šo profilu

  Gaujas abos krastos, starp Valmieru un Cēsīm, bijušajos Briežu, Strīķu, Lenču un Liepas pagastos, no 18.gs. beigām līdz 20.gs. 40.gadiem strādāja krēslu meistari. Krēslus gatavoja vai ik sētā, un kopā to bija ap 90. Šeit bija slavenas krēslu meistaru dzimtas. Gada laikā divos pagastos saražoja līdz pat 12 tūkstošiem krēslu. Savus darbus krēslinieki veda uz vietējiem tirgiem tepat Latvijā, kā arī uz Igauniju, Lietuvu, Somiju, Krieviju un citām tuvējām valstīm.
  "'Lejas Bregžu "' Krēslinieku Sētas muzejā varēsiet ne tikai apskatīt, bet arī izbaudīt pīto krēslu ērtumu.
  Izpratni par krēslu gatavošanu jums sniegs Īrisa un Imants Vainovski. Varēsiet noskatīties arī divas īsfilmas, kuras uzņemtas 1978/79.g., kad šajā pusē veica ekspedīciju GNP etnogrāfe Indra Čekstere kopā ar BDM speciālistu operatoru Ervinu Vēveri.
  Vienā no filmām tiek stāstīts par nedzirdīgo krēslu meistaru Eduardu Tanni, tajā viņš demonstrē kā senos laikos ar pavisam vienkāršiem darba rīkiem pagatavoja elegantus, ilgi kalpojošus, visur pieprasītus krēslus...
  Muzejā varēsiet redzēt arī citas vēsturiskas lietas, kā arī senu pudeļu kolekciju.
  Vēl mūsu sētā jūs varēsiet apskatīt un iegādāties saimnieces keramikas darbus: dekoratīvos šķīvjus, podus, krūzes, bļodas, dekoratīvus dārza elementus.
  Klētiņā, blakus muzeja telpām, ir ierīkota izstāžu zāle, kur tiek izvietoti gan vietējo vaidaviešu darbi, gan arī citu novadu mākslinieku darinājumi.
  Jau vairākus gadus saimnieces vadībā tiek veidots jauks pasākums jaunlaulātajiem: kopīgi gatavojam medus podiņu ar mīļiem vēlējumiem uz tā.
  Viesiem varam sniegt garšīgu cienastu: pankūkas ar tēju vai kafiju.

  Kontakti Vairāk »

  • "Lejas Bregži", Vaidavas pagasts, Valmieras novads, LV - 4228; Kontakttelefons - 29481519