sekoeko.lv

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 12

 

Madagaskaras Burbonas vaniļas pāksts (1gb)
http://www.sekoeko.lv/?id=2&pkid=569…

Klasiskā Madagascar - Bourbon vaniļa pāksts ir aromātiska, mitra, elastīga un pilna ar aromātiskajām sēkliņām. Madagaskarā vaniļas pākšu audzēšana ir kļuvusi jau par neatņemamu kultūras sastāvdaļu, tāpēc arī šīs pākstis daudzi uzskata par pasaulē labāko vaniļu. Un Jums nebūs vilties! Uzglabāt tumšā, vēsā vietā, gaisu necaurlaidīgā iepakojumā.
Mitruma saturs: 20-30 % (+- 2 %)
Garums: Aptuveni 15-17 cm
Svars: Aptuveni 2-3 grami
Izcelsmes valsts: Madagaskara
Iepakojumā: 1 gab
Vaniļas pāksts ir garšviela, ko iegūst no vienīgā ēdamā Liānu ģints, Orhideju dzimtas auga – Vaniļas Orhidejas.
Vaniļas pākstis ir otra dārgākā garšviela pasaulē tūlīt aiz Safrāna, galvenokārt tāpēc, ka to ir ļoti sarežģīti un darbietilpīgi izaudzēt. No stāda iestādīšanas brīža paiet aptuveni 3 gadi, līdz vaniļas orhideja ir gatava dot augļus. Katrs ziediņš kas uzzied tikai reizi gadā tiek apputeksnēts ar rokām 5-6 stundu laikā pēc uzziedēšanas. Tad ir vajadzīgi aptuveni 9 mēneši, lai izaugtu pati vaniļas pāksts. Kad vaniļas pākstis tiek novāktas, paiet vēl vismaz 2-3 mēneši līdz vaniļas pākstis fermentācijas procesa rezultātā iegūst mums zināmo, raksturīgo izskatu un smaržu.
Aromātiskajai vaniļas pākstij nav nekāda sakara ar vanilīnu vai vanilīna cukuru vai vaniļas esenci, kurā ir iejaukta laboratorijā iegūta sintētiska viela, kas tikai māna mūsu garšas kārpiņas. Kurš reiz pamēģinājis īstās vaniļas aromātu un garšu, nekad vairs neatgriezīsies pie vanilīna, vanilīna cukura vai vaniļas esences!
Vaniļas pākstis pievieno konditorejas izstrādājumiem, saldējumam, dzērieniem un desertiem. Ar to aromatizē cepumus, pudiņus, suflē, kompotus un ievārījumus, biskvītus, krēmus, saldējumus, ķīseļus. Vaniļas pāksts labi sader kopā ar safrānu un kanēli, tās aromāts lieliski izceļ šokolādes garšu. Labi sader ar saldajiem biezpiena izstrādājumiem, saldo krējumu.
Vaniļas pākstis ir tumši brūnas pākstis, 11 līdz pat 20 cm

iepriekšējā10. no 379nākamā

Latvijā ražots Vaniļas ekstrakts sekoeko.lv!

Ievietoja: sekoeko.lv 12. feb 2015 17:46

2 cilvēkiem patīk

Citas šīs lapas galerijas