Biogrāfija

Jauns Mēness bija latviešu folkroka grupa, kuru 1987. gadā izveidoja Ainars Mielavs un Gints Sola, kuri arī bija vienīgie sākumsastāva dalībnieki 1999. gadā, kad grupa pārtrauca savu darbību un Ainars Mielavs uzsāka solo karjeru.
"Jauns Mēness" bija viena no 1990. gadu populārākajām grupām Latvijā, tā ir izdevusi 6 studijas albumus, vienu labāko dziesmu izlasi un grupas agrīno darbu antoloģiju. Grupa ir ieguvusi divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas: 1995. gadā par dziesmu "Divatā" (labākais video klips) un 1997. gadā par albumu "Garastāvoklis" (labākais pop & roka albums).
"Jauns Mēness" ir pirmā un vienīgā no postpadomju laika māksliniekiem, kam izdevies iegūt prestižā un joprojām populārā mūzikas festivāla Sopot Grand Prix. Tas notika 1991.gadā, kad grupa ieguva Grand Prix arī Bregenz festivālā, bet rudenī apmeklēja ASV, kur uzstājās uz tādām slavenām skatuvēm kā Ņujorkas "CBGB’s", Bostonas "Metro Cabaret" un Mineapoles "1st Avenue".
Atsaucoties uz Īrijā pazīstamo ķeltu roku, ievērojamais muzikologs Arts Troitskis grupas "Jauns Mēness" mūzikas stilu definēja kā "baltu roku" un "Jauns Mēness" kā spilgtāko un teju vienīgo tā pārstāvi[nepieciešama atsauce]. Grupas populārākās dziesmas ir "Pārcēlājs", "Piekūns skrien debesīs", "Kad mēness jūrā krīt" un "Ai jel manu vieglu prātu". "Jauns Mēness" savas dziesmas izpildīja gan latviešu, gan angļu valodā, daļa dziesmu tekstu tika ņemti no tautasdziesmām.
2005. gadā bijušie "Jauns Mēness" dalībnieki Ainars Mielavs, Gints Sola un Juris Kroičs izveidoja grupu Mielavs un Pārcēlāji.

Dalībnieki

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika