iVF Riga

Oficiālā lapa

 

Ieteikt

Ģenētiskā materiāla sasaldēšana (kriokonservācija)

Ģenētiskā materiāla (olšūnu, spermas, embriju) sasaldēšana tiek veikta gadījumos, kad ir vēlēšanas atlikt bērnu plānošanu, vai, ja tiek diagnosticēta onkoloģiska saslimšana, kad kriokonservācija jāveic ģenētisko materiālu saglabāšanai. iVF Riga piedāvā sasaldēt un uzglabāt iegūto ģenētisko materiālu – olšūnas, spermu un embrijus. Sasaldēšana pie zemām temperatūrām ir droša un pārbaudīta metode, kas neietekmē embrija turpmāko attīstību, kā arī olšūnu un spermatozoīdu apaugļošanas spēju. Sasaldētais materiāls var tikt uzglabāts 10 gadus. Klīnika izmanto vitrifikācijas metodi (ultra-ātrā sasaldēšana), kas sniedz iespēju saglabāt ģenētisko materiālu ar augstu izdzīvošanas spēju – 98% apmērā pēc atsaldēšanas. Kriokonservācija dod iespēju ieņemt bērnu pēc dažiem gadiem, tajā skaitā arī cilvēkiem, kuri veikuši onkoloģisko slimību ārstēšanu. Šī procedūra sievietēm tiek rekomendēta, jo samazina atkārtotu olnīcu stimulāciju un folikulu punkciju skaitu, attiecīgi samazinās medikamentu lietošanas slogs sievietes organismā. Kriokonservācija paaugstina grūtniecības iespējamību, kā arī dod iespēju ziedot savu ģenētisko materiālu citām neauglīgām ģimenēm.

Olšūnu kriokonservācijas indikācijas:

Medicīniskie iemesli:

● Ārstēšana ar zālēm, kas var ietekmēt reproduktivitāti – ķīmijterapija, staru terapija, hormonālā ārstēšana u.tml.
● Zema olnīcu rezerve, kas saistīta ar vāju reakciju uz stimulāciju.
● Gaidāmās olnīcu ķirurģiskās operācijas.
● Reproduktīvās veselības pasliktināšanās, kas saistīta ar riskantu darba vidi.

Sociālie iemesli:

● Atliktā grūtniecība – oocītu kriokonservācija sievietēm, kuras nevar/nevēlas grūtniecību šobrīd, taču vēlas sasaldēt olšūnas nākotnei kā apdrošināšanu pret vecuma neauglību.
● Ģimenes stāvoklis – vientuļas sievietes.

Indikācijas spermatozoīdu kriokoncervācijai:

Medicīniskie iemesli:

● Reproduktīvās veselības pasliktināšanās, kas saistīta ar riskantu darba vidi.

● Sliktas spermogrammas analīzes. Spermas kriokonservācija dod iespēju vairākos etapos sasaldēt vajadzīgo spermas daudzumu mākslīgās apaugļošanas programmai.

● Ārstēšana ar zālēm, kas var ietekmēt reproduktīvo veselību – ķīmijterapija, staru terapija, hormonālā ārstēšana u.tml.

● Gaidāma ķirurģiska iejaukšanās sēklinieku audos.

● Spermas sasaldēšana un uzglabāšana, lai nākotnē varētu veikt diagnostiku un/vai mākslī­go apaugļošanu.


Kam ieteicama olšūnu un spermatozoīdu kriokonservācija?

Reproduktīvā funkcija ietekmē vēža ārstēšanu un otrādi: grūtniecība var būt par šķērsli ārstēšanas ceļā, un vēlāk arī pati ārstēšana var kļūt par iemeslu neauglībai. Pacientiem ar onkoloģiskām slimībām tiek rekomendēta kriokonservācija pirms ķīmijterapijas un staru terapijas, lai saglabātu reproduktīvo funkciju un izvairītos no donora spermas vai donoru olšūnu izmantošanas nepieciešamības nākotnē.