El Camino Real

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 9

Esiet Sveicināti!

Prieks, ka ieskatījāties mūsu draugiem.lv lapā! Esam šeit, lai atbildētu uz Jūsu jautājumiem, palīdzētu un pastāstītu, kas jauns mūsu darba vidē.:)

TĒJAS CEĻŠ!

Vārda „TĒJA” pamatā ir ārkārtīgi bagāta vēstures, dažādu kultūru un garšas baudu bagāža, kuras pamatā ir mūžzaļš krūms.

Tēja ir viens no vienkāršākajiem dzērieniem, un tēja ir viens no smalkākajiem dzērieniem. Tējas dzeršana ir visikdienišķākā procedūra, tējas baudīšana ir īpaša ceremonija, kas sasaucas ar laikiem, kad tēja varēja būt pieejama tikai valdniekiem un bija zelta vērtē.

Zaļā tēja – neapstrīdami ir bauda ķermenim un garam. Bez aromatizētājiem vai bagātināta ar citronmētru, apelsīniem, vaniļu vai jasmīniem. Joprojām neapstrīdams līderis Tālajos Austrumos ir Ķīna, kas ir viena no galvenajām tējas ražotājām pasaulē, bet kur ir arī vislielākais tējas pašpatēriņš.

Baltā tēja – īpašs Ķīnas zaļās tējas paveids ar izsmalcinātu ziedu garšu un smaržu. Vēl neatvērušies pumpuri un jaunās lapas veido tās neatkārtojamo aromātu.Elitāra un dārga. Arī sejas kopšanas līdzekļu tūbiņās un kārbiņās.

Par tēju šampanieti dēvētā Darjeeling – melnā tēja, kas augusi augstkalnu dārzos. Labākā starp melnajām tējām garšas īpatnību dēļ.

Mate ( tēja )– slavenā argentīniešu tēja uzmundrina jau ar savu pasniegšanas un lietošanas veidu. Latvijā arvien populārāka kļūst tieši šī tēja. Ir maisījumi, ko biežāk pērk noteiktā gadalaikā vai aktīvāk izvēlas dāmas. Tas ir saistīts ar dzēriena garšas vai sastāva īpašībām.

Rooibosh – savukārt ir maigas, saldenas garšas piestrāvota saules enerģijas un antioksidantu bagātība no Āfrikas, īpaši piemērota vakarā pirms miega.

Taču zaļo tēju, iespējams, dzer lielākoties tie, kuri zina dzēriena pagatavošanas principus. No tiem galvenais – neder pārāk karsts ūdens ( vajadzētu ap 65-70 grādu pēc celsija). Padoms ir pārbaudīts. Turklāt – garšas kārpiņas ir jāpieradina! Ja zaļai tējai nešķiet patīkama garša, tad es ieteiktu sākt ar aromatizētiem tējas maisījumiem. Starp tiem ikviens spēs atrast savu garšu.

Pasaulē viss mainās! Tējas ceļš katram ir savs. Apjukuma brīdī pie krāsaino bundžiņu plauktiem glābiņu vienmēr var atrast pie zinoša pārdevēja.

Runā

    Par šo profilu

    Oficiālais DOTI, Chocolate garden pārstāvis Baltijā.

    Kontakti Vairāk »

    Aptaujas

    Ieteikt