Dailes teātris

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
6


Par šo profilu

Teātris ar visspožāko režijas teātra vēsturi Latvijas kultūrā, kura stilu vairāk nekā četrdesmit gadus (no dibināšanas 1920. gadā) veidoja režisors Eduards Smiļģis.
Pašlaik Dailes teātris ir lielākais profesionālais repertuārteātris Latvijā ar trim skatuvēm, no kurām Kamerzāle un Mazā zāle tiek atvēlēta tuvplānu pieprasošiem psiholoģiskas ievirzes darbiem, eksperimentāla rakstura iestudējumiem un meklējumiem teātra estētikā, bet 1000-vietīgā Lielā zāle - visplašākā diapazona izrādēm visdažādākajām gaumēm, piesaistot plašu skatītāju auditoriju: drāmām, komēdijām, muzikāliem uzvedumiem, bērnu izrādēm un koncertiem.
Katru gadu publikai tiek piedāvāti 12-15 jauniestudējumi.

Dailes teātrī mākslas realitāte vienmēr ir bijusi svarīgāka par dzīves realitāti. Iespējams, ka tieši tādēļ teātrī vienmēr strādājuši sava laika talantīgākie mākslinieki.

2010. gada 19. novembrī Dailes teātris atzīmēja savu 90 gadu jubileju.
Jubilejas moto: Skaidrība. Vienkāršība. Kaislība.

Sekotāji1 952

 

Kontakti

  • Brīvības iela 75

 

Jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Turpinās Dailes teātra bērnu un jauniešu fotokonkurss „Ceļojums uz Nekurnekadzemi”

  • 18. aug 16:13

„Bet nu ir palicis ļoti maz laumiņu, jo bērni viņām vairs netic. Laumiņas nevar dzīvot, ja viņām netic. Un katru reizi, kad bērns saka: "Es gan neticu tādām blēņām kā laumiņas,"- viena laumiņa nokrīt beigta.”...

No šiem vārdiem iedvesmojusies 17 gadus vecā Dārta - Dailes teātra fotokonkursa... Lasīt tālāk

 

Runā