Sveiks un vesels

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 138

LAI BŪTU SKAIDRS

Sagaidot jaunā mācību gada sākumu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk informatīvo kampaņu „Lai būtu skaidrs!”, aktualizējot jautājumus par alkohola lietošanas tendencēm nepilngadīgo vidū. Kampaņas atklāšana notiks piektdien, 28.augustā, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās. Sākums plkst. 10:00.

Kampaņas īstenotāji norāda, ka mazināt alkohola lietošanu nepilngadīgo vidū iespējams, sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm – lēmumu pieņēmējiem, kārtības uzturētājiem, jauniešu vecākiem, pedagogiem un tirgotājiem.

Kampaņas „Lai būtu skaidrs!” atklāšanā piedalīsies.

  • Dr. GUNTIS BELĒVIČS, veselības ministrs;
  • AIJA PELNE, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja;
  • ANDREJS ARONOVS, Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs;
  • AIRA RIKA, Latvijas Vecāku apvienības „VISI” Rīgas pilsētas koordinatore;
  • ANDRIS PRIEKULIS, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas direktors.

Pēc pasākuma oficiālās atklāšanas beigām, mediju pārstāvjiem būs iespēja vērot, kā tiek veikti kontrolpirkumi tirdzniecības vietās. Pieteikties dalībai kontrolpirkumos, kā arī papildus informāciju par iespējām filmēt/ fotografēt kontrolpirkumu laikā aicinām saņemt, rakstot uz e-pastu prese@spkc.gov.lv

Līdz šim veiktie SPKC pētījumi liecina, ka daudzmaz regulāra alkohola lietošanas pieredze (40 un vairāk reizes dzīves laikā) ir aptuveni katram trešajam (35%) 15–16 gadus vecam nepilngadīgajam un dzīves laikā vismaz vienu reizi piedzērušies 65% 15–16 gadus veci nepilngadīgie. Alkohola lietošana ir viens no galvenajiem riska faktoriem, kas saistīts ar nepilngadīgo traumatismu, pašnāvībām, vardarbību un citām dažādām slimībām un stāvokļiem.