Sveiks un vesels

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 132

Mīli savu sirdi!

Kampaņa “Mīli savu sirdi! 2015”


Kopā ar dzeltenajām un sārtajām lapām ir  klāt arī dažādas aktivitātes, kas apvienojas zem uzmundrinošā nosaukuma “Mīli savu sirdi!”, jo arī šogad mēs Jūs aicinām un izaicinām piedalīties visvisādās norisēs, kas saistītas ar sirdij veselīgu uzturu, tā izejvielām, pagatavošanu un patēriņu. Turpināsim pērn uzsākto veiksmīgo sadarbību ar kafejnīcām un restorāniem “Te mīl Tavu sirdi!”, lai piedāvātu sirds veselībai draudzīgu ēdienu, veidosim sirdij veselīgo recepšu lapas, apciemosim Rīgas “zaļos tirdziņus”, kā ar šogad gribam sākt draudzēties ar recepšu un ēst gatavošanas entuziastiem jeb blogeriem, lai runātu par “sirsnīgu” uzturu arī virtuālajā vidē (var sākt jau pieteikties !). Tāpat vēlamies izveidot videogrāmatu ar nozares autoritāšu līdzdalību un uzspēlēt kādu spēli tepat, draugiem.lv! Notikumu būs daudz, meklējiet mūsu aktivitātes raksturojošo sarkanbalti rūtainā galdauta motīvu, sekojiet mums  un lai jauks un veselīgs šis rudens!

SPKC kampaņas “Mīli savu sirdi!”

Radošā komandaNedaudz vēstures

2013.gadā uzsāktā Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas kampaņa "Mīli savu sirdi!" turpinājās arī 2014.gadā, kurā runājām par sirdij veselīgu uzturu un sirds un asinsvadu slimību (SAS) simptomiem.


Lai ikdienā palīdzētu Tev izvēlēties sirdij veselīgu uzturu un motivētu maltītes gatavot sirdij "draudzīgi", kampaņas laikā:


  • gan teorētiski gan praktiski apgūstam sirdij veselīga ēdiena gatavošanas noslēpumus - interneta tiešsaistes padomniekos tos palīdz atklāt uztura speciāliste Katrīna Spuleniece – Aišpure, kardiologs Jānis Pudulis , RIMI veselīga uztura kustības Aikāgaršo pavārs Normunds Baranovskis un žurnālists Elvis Jansons.

  • sadarbībā ar kardiologiem un uztura speciālistiem izveidots plakāts un grāmatzīme “Lai Tava sirds būtu vesela!”, kas meklējams ģimenes ārstu praksēs visā Latvijā.


  • nekāda veselīga ēšana nesanāks, ja nebūs kur smelties iedvesmu ēdiena pagatavošanai, tāpēc Latvijas Radio 1. programmā, radio Skonto,  kā arī tepat draugiem.lv/sveiksunvesels var atrast vienkāršas un kārdinošas receptes sirdij veselīgām  maltītēm.

  • lieliskas ierosmes var smelties arī webizožu “Cep, kamēr mīksts” speciālizlaidumā “Veselai sirdij!”. Izvēlies, kas labāk patīk: Veselīgi salāti veselai sirdij, Chilli con Carne, Lasis riekstos vai avokado – šokolādes kēksiņi.
Webizodes skaties Slimību profilakses un kontroles centra Youtube.com kanālā

https://www.youtube.com/playlist?list=PL…


  • gada nogalē, sadarbībā ar kafejnīcām un restorāniem, notika akcija “Te mīl Tavu sirdi”. Galvenā ideja: Vienas nedēļas ietvaros kafejnīcas/ restorāni, kas pieteikušies dalībai akcijā, savā ēdienkartē piedāvāja kādu vienkāršu, sirds veselībai “draudzīgu” ēdienu. Galvenā ziņa, ko gribam Tev pateikt: veselīgs un sirdij noderīgs ēdiens ir garšīgs, produktu  un cenas ziņā pieejams, to nav sarežģīti pagatavot.

Un vēl daudz un dažādu sirdij vērtīgu notikumu un pasākumu, par kuriem informāciju meklē tepat draugiem.lv/sveiksunvesels