Sveiks un vesels

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 138

BRĪVS

Aicinām skolas pieteikt savu dalību domapmaiņu pēcpusdienu ciklā “Brīvs”!

Ar mērķi izglītot un informēt bērnus, pusaudžus un pedagogus par smēķēšanas negatīvo ietekmi uz augošu organismu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina pagājušajā gadā veiksmīgi aizsākto domapmaiņu pēcpusdienu ciklu “Brīvs” Latvijas skolās.

Izglītojošo pasākumu mērķis ir informēt bērnus un pusaudžus (5.-9. klase) par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību. “Brīvs” komandas sastāvā ir ģimenes ārsts un psihologs, kuri viesosies skolās ar aptuveni divu stundu interaktīvu aktivitāšu programmu. Skolām ir iespēja pieteikties dalībai šajā aktivitātē, izpildot pasākuma nolikuma prasības un savlaicīgi piesakoties!

Kopumā “Brīvs” komanda viesosies 50 skolās visā Latvijā. Priekšroka tiks dota tām skolām, kuras atrodas Nacionālajā Veselību veicinošo skolu tīklā vai kuras atrodas pašvaldībā, kas ir iestājusies Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā vai skola atrodas pašvaldībā, kura ir deleģējusi kontaktpersonu sadarbībai ar Slimību profilakses un kontroles centru veselības veicināšanas jautājumos.

Detalizētāku informācija atrodama Nolikumā.

Skolas aicinām pieteikt savu dalību līdz 2015. gada 15. septembrim.

Pieteikšanās pasākumiem un Nolikuma saņemšana iespējama rakstot uz bps@bps.lv.2014.gada maijā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāka informatīvās kampaņas „Brīvs” īstenošanu, lai mazinātu tabakas lietošanu bērnu un jauniešu vidū. Kampaņas ietvaros notika plašs aktivitāšu klāsts, kurās iesaistījās bērni un jaunieši Rīgā un reģionos.

Informatīvās kampaņas mērķi un uzdevumi ir informēt bērnus un pusaudžus vecumā no 11 – 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību, veidot izpratni par smēķēšanas kaitīgumu veselībai, skaidrojot un demonstrējot to ar mērķauditorijai saprotamiem un saistošiem paņēmieniem un piemēriem, padarīt smēķēšanu mazāk pievilcīgu mērķauditorijas acīs un popularizēt dzīvi bez tabakas kā pareizo izvēli mērķu sasniegšanai, balstoties uz pozitīviem piemēriem.

Dažas no galvenajām kampaņas ietvaros veiktajām aktivitātēm:

  • Zaļo aproču kustības „Brīvs” izveide un popularizēšana bērnu un jauniešu vidū. Zaļas krāsas aproce kā simbols – es nesmēķēju!;
Pievienojies zaļo aproču kustībai!
  • Radošās domapmaiņu pēcpusdienas 10 Latvijas skolās sadarbībā ar vadošajiem nozares ekspertiem - skaties bildes SPKC Facebook.com lapā;
  • Interaktīvas mobilās web aplikācijas izveide - aplikāciju lejupielādē Google Play Store bez maksas!

Kampaņu realizē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju.