JDK ''Strautuguns''

 

Ieteikt
 1

Jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Īss ekskurss vēsturē par to, kā tapa JDK "Strautuguns", jebšu teika par Strautuguni

2010.gada nogalē Ventspils Augstskolas (tobrīd esošajam) studentam Andrim Slavinskim radās doma izveidot Ventspils Augstskolas tautas deju kolektīvu. Andris, daudzus gadus dejodams dažādos tautas deju kolektīvos un esot starp domubiedriem, guva atbalstu savai idejai, un jau 2011.gada janvārī dejotāji pulcējās savā pirmajā mēģinājumā Inetas Judzikas vadībā.

Jaunā kolektīva mērķis bija skaidrs un noliktā latiņa augsta. Visi apzinājās, ka kopīgiem spēkiem būs jāiegulda pamatīgs darbs, tāpēc iesākumā mēģinājumi notika pat 4 reizes nedēļā. 2011.gada aprīlī kolektīvs pirmo reizi piedalījās Ventspils pilsētas un novada tautas deju kolektīvu skatē. Ieguldītais darbs attaisnojās un kolektīvs sevi pieteica kā perspektīvu un cienījamu konkurentu uz Ventspils pilsētas un novada skatuves.

Tā kā pirmie darba augļi bija godam nopelnīti, tad kolektīva dalībnieki pēc „Ventiņtūres” deju maratona beidzot oficiāli tika iesvētīti pilntiesīga kolektīva dalībnieka kārtā, pirms tam izturot dažnedažādus kolektīva vadītājas sarūpētus pārbaudījumus. Iesvētību laikā beidzot tika nolemts par kolektīva nosaukumu, un pavisam demokrātiskās vēlēšanās dalībnieki lēma, ka nosaukums, kas vislabāk raksturotu un iedvesmotu apņēmīgo dejotāju kopu, ir divas it kā nesavienojamās ūdens un uguns stihijas – „Strautuguns”, kas ir arī Māra Čaklā dzejoļa un 1978.gadā izdota dzejoļu krājuma nosaukums.

2011.gada vasarā Strautuguns pārstāvēja Ventspils Augstskolu Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus” Viļņā, un ar priekšnesumiem papildināja Ventspils pilsētas svētku krāšņo programmu.

2011.gada septembrī Strautuguns ne tikai uzsāka jauno sezonu un savā pulkā uzņēma daudz jaunu dejotāju, bet arī saņēma ļoti patīkamu ziņu no Ventspils pilsētas domes par finansējuma piešķiršanu tautas tērpu iegādei, un 2012.gada februārī Strautuguns koncertā Liepājā beidzot piedalījās paši savos tautas tērpos.

2012. gada pavasara sezonā kolektīvs rūpīgi gatavojās ikgadējai amatieru kolektīvu skatei, apgūstot jau augstākas grupas repertuāru. Ieguldītais darbs attaisnojās un skatē tika iegūts 1. pakāpes diploms B1 grupā. Protams, bez dalības skatē kolektīvs uzstājās arī dažādos pasākumos gan Ventspilī un tās novadā, gan arī citās Latvijas pilsētās.


„Tikai kalnā kāpjošā strautā, gadu tūkstoti nenogurusi, pieaugoša, jo nenopļauta, uguns, strautuguns kuras...”

/Māris Čaklais/

Runā

  Par šo profilu

  Ventspils Augstskolas jauniešu deju kolektīva "Strautuguns" lapa, kurā var iepazīties ar oficiālu un ne tik oficiālu informāciju par kolektīvu, gaidāmajiem un jau notikušajiem koncertiem, aplūkot bildes un pēc tam arī izlemt par pievienošanos kolektīvam, kura devīze ir "Visi priecīgi".

  Kontakti Vairāk »

  Seko mums arī

  txt_267813_ubertxt_267814_ubertxt_267815_uber
  txt_267812_uber