Raunas Tūrisma Informācijas centrs

 

Ieteikt
2


Par šo profilu

Raunas novada TIC informē par tūrisma pakalpojumiem un jaunumiem Raunas novadā, Vidzemē un Latvijā. Sadarbojas ar vietējiem tūrisma uzņēmumiem. Veicina Raunas atpazīstamību Latvijā un arī ārpus tās.

Sekotāji888

 

Kontakti

 

Raunas novada jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Sākot ar 1. oktobri mainām darba laiku!

PIRMDIENĀS 10:00 - 17:00

OTRDIENĀS 10:00 - 17:00

TREŠDIENĀS 10:00 - 17:00

CETURTDIENĀS 12:00 - 17:00

PIEKTDIENĀS 10:00 - 17:00

SESTDIENĀS  10:00 -16:00

SVĒTDIENĀS BRĪVS

Latviešu Kāzas

 • 22. mai 17:55

Lai kāzas būtu patiesi laimīgas un jautrības pilnas, nepietiek ar jestru mūziku – jāizrunā, jāizravē visi kašķi un pagātnes traipi ne tikai abu ģimeņu, bet arī kaimiņu lokā. Šoreiz tas izvērtīsies itin koši – kāzu mājās gan smiekli skanēs, gan asaras līs, gan kāds palaidīs rokas, bet kādam citam... Lasīt tālāk

 

Raunas novads runā

   

  Raunas vēsture

  Rauna atrodas tāda paša nosaukuma upītes krastā, vismaz piecu lielāku ceļu krustpunktā un kalpo par dabisku centru, īpaši tūrisma jomā.

  Rauna šodien atgādina mazu pilsētiņu. Raunas pagātne un skaistās dabas ainavas ir pietiekoši liela bagātība, lai tūristi vēlētos tajā iegriezties un, pilnīgi iespējams, ne reizi vien...
  Novads bijis apdzīvots jau kopš mūžseniem laikiem. Šodien par to liecina vecie kapulauki un arheoloģiskajos izrakumos vai vienkārši zemes darbos atrastās senlietas. Raunas pagastā arheoloģiskā izpēte notikusi 1927. gadā Upmaļu senkapos Raunas – Cēsu ceļa malā tikai pāris kilometrus no Raunas centra.

  Šodienas tūristam Raunas pagātne sākas ar latviešu senču slaveno cīņas vietu Tanīsa kalnu. 13. gs. Sākumā šeit slējās viena no varenākajām mūsu senču pilīm – Satekla.

  Jau dažus gadu desmitus vēlāk Raunā sākās mūra pils celtniecība. Ļoti drīz tā kļuva par vienu no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. Arhibīskapi te parasti dzīvoja ziemā – laikā no Miķeļiem līdz Sveču dienai.


   

   

   

   

   

   

   

  Raunas novads runā

   

  Raunas ģērbonis

  txt_92721_