Raunas Tūrisma Informācijas centrs


 

Ieteikt
2


Par šo profilu

Raunas novada TIC informē par tūrisma pakalpojumiem un jaunumiem Raunas novadā, Vidzemē un Latvijā. Sadarbojas ar vietējiem tūrisma uzņēmumiem. Veicina Raunas atpazīstamību Latvijā un arī ārpus tās.

Sekotāji923

 

Kontakti

 • Valmieras iela 1a, Rauna
 • 64177014
 • www.rauna.lv
 • raunatic@gmail.com
 • Darba laiks - pirmdiena, otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena 10.00 - 17.00, sestdiena, svētdiena - Brīvs

Darba laiks

P. – T. 10:00 — 17:00
C. 12:00 — 17:00
Pk. 10:00 — 17:00
S. – Sv. Slēgts

 

Raunas novada jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Dzirkstošo bērzu sulu ražotne "Birzī"

 • 24. mar 13:09

Sākot ar 2016. gada maiju Labanovsku ģimene aicina iepazīties ar dzirkstošo bērzu sulu ražošanas procesu, telpām un pagrabu, kurā sulas tiek uzglabātas. Apmeklētājiem tiek piedāvāts stāstījums par ražošanas procesu, svaigo un dzirkstošo bērzu sulu degustācija, kā arī iespēja nobaudīt unikālo bērzu s... Lasīt tālāk

Raunas novads tūrisma izstādē-gadatirgū "Balttour 2016"

 • 8. feb 12:03

Raunas novads veiksmīgi piedalījies starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū "Balttour 2016". Sadarbojoties ar Apes un Smiltenes novadiem mēs aicinājām piestāt kādā no Vidzemes šosejas pieturām un iepazīties ar aktuālāko tūrisma piedāvājumu. Raunas novada stendu krāsaināku padarīja arī Raunas novad... Lasīt tālāk

 

Raunas novads runā

   

  Raunas vēsture

  Rauna atrodas tāda paša nosaukuma upītes krastā, vismaz piecu lielāku ceļu krustpunktā un kalpo par dabisku centru, īpaši tūrisma jomā.

  Rauna šodien atgādina mazu pilsētiņu. Raunas pagātne un skaistās dabas ainavas ir pietiekoši liela bagātība, lai tūristi vēlētos tajā iegriezties un, pilnīgi iespējams, ne reizi vien...
  Novads bijis apdzīvots jau kopš mūžseniem laikiem. Šodien par to liecina vecie kapulauki un arheoloģiskajos izrakumos vai vienkārši zemes darbos atrastās senlietas. Raunas pagastā arheoloģiskā izpēte notikusi 1927. gadā Upmaļu senkapos Raunas – Cēsu ceļa malā tikai pāris kilometrus no Raunas centra.

  Šodienas tūristam Raunas pagātne sākas ar latviešu senču slaveno cīņas vietu Tanīsa kalnu. 13. gs. Sākumā šeit slējās viena no varenākajām mūsu senču pilīm – Satekla.

  Jau dažus gadu desmitus vēlāk Raunā sākās mūra pils celtniecība. Ļoti drīz tā kļuva par vienu no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. Arhibīskapi te parasti dzīvoja ziemā – laikā no Miķeļiem līdz Sveču dienai.


   

   

   

   

   

   

   

  Raunas ģērbonis

  txt_92721_