Raunas Tūrisma Informācijas centrs

 

Ieteikt
2


Par šo profilu

Raunas novada TIC informē par tūrisma pakalpojumiem un jaunumiem Raunas novadā, Vidzemē un Latvijā. Sadarbojas ar vietējiem tūrisma uzņēmumiem. Veicina Raunas atpazīstamību Latvijā un arī ārpus tās.

Sekotāji897

 

Kontakti

Darba laiks

P. – T. 10:00 — 17:00
C. 12:00 — 17:00
Pk. 10:00 — 17:00
S. – Sv. Slēgts

 

Raunas novada jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Slēpju noma Raunas TIC

 • 16. feb 14:05

Raunas novada TIC piedāvā slēpju nomu. Noma pieejama katru darba dienu no plkst. 10:00 – 17:00, izņemot ceturtdienās no plkst 12:00 – 17:00.

Kā arī noma pieejama sestdienās un svētdienās pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni – 27775764!

Slēpes iespējams iznomāt kopā ar slēpju zābakiem!

Maksa par ... Lasīt tālāk

Vidzemes Šosejas pieturas Balttour 2015

 • 30. jan 17:29

Šogad starptautiskā tūrisma izstāde - gadatirgus „BALTTOUR - 2015” Rīgā, Ķīpsalā norisināsies no 6. līdz 8. februārim, uz kuru notiek jau aktīva gatavošanās ne vien Smiltenes, bet arī Apes, Raunas un citos novados visā Latvijā.


Šis gads būs īpašs, jo Smiltenes, Apes un Raunas novadibūs apvienojušies... Lasīt tālāk

 

Raunas novads runā

   

  Raunas vēsture

  Rauna atrodas tāda paša nosaukuma upītes krastā, vismaz piecu lielāku ceļu krustpunktā un kalpo par dabisku centru, īpaši tūrisma jomā.

  Rauna šodien atgādina mazu pilsētiņu. Raunas pagātne un skaistās dabas ainavas ir pietiekoši liela bagātība, lai tūristi vēlētos tajā iegriezties un, pilnīgi iespējams, ne reizi vien...
  Novads bijis apdzīvots jau kopš mūžseniem laikiem. Šodien par to liecina vecie kapulauki un arheoloģiskajos izrakumos vai vienkārši zemes darbos atrastās senlietas. Raunas pagastā arheoloģiskā izpēte notikusi 1927. gadā Upmaļu senkapos Raunas – Cēsu ceļa malā tikai pāris kilometrus no Raunas centra.

  Šodienas tūristam Raunas pagātne sākas ar latviešu senču slaveno cīņas vietu Tanīsa kalnu. 13. gs. Sākumā šeit slējās viena no varenākajām mūsu senču pilīm – Satekla.

  Jau dažus gadu desmitus vēlāk Raunā sākās mūra pils celtniecība. Ļoti drīz tā kļuva par vienu no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. Arhibīskapi te parasti dzīvoja ziemā – laikā no Miķeļiem līdz Sveču dienai.


   

   

   

   

   

   

   

  Raunas novads runā

   

  Raunas ģērbonis

  txt_92721_