Raunas Tūrisma Informācijas centrs


 

Ieteikt
2


Par šo profilu

Raunas novada TIC informē par tūrisma pakalpojumiem un jaunumiem Raunas novadā, Vidzemē un Latvijā. Sadarbojas ar vietējiem tūrisma uzņēmumiem. Veicina Raunas atpazīstamību Latvijā un arī ārpus tās.

Sekotāji916

 

Kontakti

 • Valmieras iela 1a, Rauna
 • 64177014
 • www.rauna.lv
 • raunatic@gmail.com
 • Darba laiks - pirmdiena, otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena 10.00 - 17.00, sestdiena, svētdiena - Brīvs

Darba laiks

P. – T. 10:00 — 17:00
C. 12:00 — 17:00
Pk. 10:00 — 17:00
S. – Sv. Slēgts

 

Raunas novada jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Raunas novads tūrisma izstādē-gadatirgū "Balttour 2016"

 • 8. feb 12:03

Raunas novads veiksmīgi piedalījies starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū "Balttour 2016". Sadarbojoties ar Apes un Smiltenes novadiem mēs aicinājām piestāt kādā no Vidzemes šosejas pieturām un iepazīties ar aktuālāko tūrisma piedāvājumu. Raunas novada stendu krāsaināku padarīja arī Raunas novad... Lasīt tālāk

Raunas novads starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2016" Rīgā no 5. līdz 7. februārim

 • 3. feb 20:07

Raunas novadu jūs atradīsiet Vidzemes šosejas pieturu stendā, kur būs iespēja iepazīties ne vien ar jaunāko Raunas novada tūrisma piedāvājumu, bet arī satikt aktīvus raunēniešus un izbaudīt dažādās Raunas garšas.

Te smaržos ķiploku tēja un konfektes no "Latvijas Ķiploka", te varēs saņemt vitamīnu de... Lasīt tālāk

 

Raunas novads runā

   

  Raunas vēsture

  Rauna atrodas tāda paša nosaukuma upītes krastā, vismaz piecu lielāku ceļu krustpunktā un kalpo par dabisku centru, īpaši tūrisma jomā.

  Rauna šodien atgādina mazu pilsētiņu. Raunas pagātne un skaistās dabas ainavas ir pietiekoši liela bagātība, lai tūristi vēlētos tajā iegriezties un, pilnīgi iespējams, ne reizi vien...
  Novads bijis apdzīvots jau kopš mūžseniem laikiem. Šodien par to liecina vecie kapulauki un arheoloģiskajos izrakumos vai vienkārši zemes darbos atrastās senlietas. Raunas pagastā arheoloģiskā izpēte notikusi 1927. gadā Upmaļu senkapos Raunas – Cēsu ceļa malā tikai pāris kilometrus no Raunas centra.

  Šodienas tūristam Raunas pagātne sākas ar latviešu senču slaveno cīņas vietu Tanīsa kalnu. 13. gs. Sākumā šeit slējās viena no varenākajām mūsu senču pilīm – Satekla.

  Jau dažus gadu desmitus vēlāk Raunā sākās mūra pils celtniecība. Ļoti drīz tā kļuva par vienu no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. Arhibīskapi te parasti dzīvoja ziemā – laikā no Miķeļiem līdz Sveču dienai.


   

   

   

   

   

   

   

  Raunas ģērbonis

  txt_92721_