Raunas Tūrisma Informācijas centrs


 

Ieteikt
2


Par šo profilu

Raunas novada TIC informē par tūrisma pakalpojumiem un jaunumiem Raunas novadā, Vidzemē un Latvijā. Sadarbojas ar vietējiem tūrisma uzņēmumiem. Veicina Raunas atpazīstamību Latvijā un arī ārpus tās.

Sekotāji898

 

Kontakti

Darba laiks

P. – T. 10:00 — 17:00
C. 12:00 — 17:00
Pk. 10:00 — 17:00
S. – Sv. Slēgts

 

Raunas novada jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Neatstāsim darbu puspadarītu! Turpināsim tīrīt Raunas upi no koku sanesumiem. Visi laipni aicināti piedalīties Raunas upes sakopšanas talkā š.g. 28. martā, plkst. 10.00. Tiekamies pie tilta pār Raunas upi ceļa posmā Rauna – Cēsis pie mājām „Turciņi”.

Esat aicināti ar zāģiem, kekšiem, darba cimdiem, ... Lasīt tālāk

Dāmu Deju grupa ”Kņopienes. lv” apvieno 19 Raunas pagasta dejotājas vecumā no 30 līdz 65 gadiem. Kolektīvs izveidojās pirms 2 gadiem ar domu – dzīvi dzīvot aktīvā kustībā. Jau pirmā pastāvēšanas gada laikā dāmas aktīvi iesaistījās Raunas novada rīkotajos kultūras pasākumos, patīkami pārsteidzot... Lasīt tālāk

 

Raunas novads runā

   

  Raunas vēsture

  Rauna atrodas tāda paša nosaukuma upītes krastā, vismaz piecu lielāku ceļu krustpunktā un kalpo par dabisku centru, īpaši tūrisma jomā.

  Rauna šodien atgādina mazu pilsētiņu. Raunas pagātne un skaistās dabas ainavas ir pietiekoši liela bagātība, lai tūristi vēlētos tajā iegriezties un, pilnīgi iespējams, ne reizi vien...
  Novads bijis apdzīvots jau kopš mūžseniem laikiem. Šodien par to liecina vecie kapulauki un arheoloģiskajos izrakumos vai vienkārši zemes darbos atrastās senlietas. Raunas pagastā arheoloģiskā izpēte notikusi 1927. gadā Upmaļu senkapos Raunas – Cēsu ceļa malā tikai pāris kilometrus no Raunas centra.

  Šodienas tūristam Raunas pagātne sākas ar latviešu senču slaveno cīņas vietu Tanīsa kalnu. 13. gs. Sākumā šeit slējās viena no varenākajām mūsu senču pilīm – Satekla.

  Jau dažus gadu desmitus vēlāk Raunā sākās mūra pils celtniecība. Ļoti drīz tā kļuva par vienu no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. Arhibīskapi te parasti dzīvoja ziemā – laikā no Miķeļiem līdz Sveču dienai.


   

   

   

   

   

   

   

  Raunas novads runā

   

  Raunas ģērbonis

  txt_92721_