Raganas Roņi

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 1

Raganas Roņu vadītāja Kristīne Rāte

Mūsu jaukā ziemas peldēšanas kluba vadītāja ir Kristīne Rāte.

Lūk ko Kristīne raksta par sevi un ziemas peldēšanu:

Kā es iesāku…..


Jau no bērnības mamma mani, manus brāļus un māsas veda peldēties. Peldējām no agra pavasara līdz vēlam rudenim, kad draugi un kaimiņi jau staigāja siltās jakās un skatoties vien saķēra iesnas. Mums patika. Bija vēlēšanās peldēt arī ziemā, bet tā nebija iesākts. Ar sajūsmas pilnām acīm skatījos raidījumu par ģimeni, kur vecāki ar visiem bērniem skrien plikiņi pa sniegu un peldas, kaut arī apkārt ir ledus, sniegs, kupenas un ļaudis biezās cepurēs un kažokos. Apbrīnojami! Tā es dzīvoju ar savu sapni.

txt_77687_

Sākās elektroniskais laikmets, parādījās internets un es sāku aktīvāk meklēt domubiedrus, jo zināju, ka tādi ir, tikai ne manu paziņu lokā. Pirmās ziņas, kas tika atrastas diemžēl liecināja tikai par pagājušiem notikumiem, varēju aplūkot bildes, lasīt aprakstus par to, ka roņiem gājis, bet nemācēju atrast informāciju, kur jāaiziet, lai būtu starp viņiem „savējais”. Ir! 7.Latvijas čempionāts Ādažos 2009.gada 22.februārī. Arī telefona numurs saziņai. Sazvanījos, sagatavojos un aizbraucu. Bez iepriekšējas sagatavošanās, bez pieredzes, bez padoma. Tikai iekšēja pārliecība un patiesa vēlme, ka es to varu un ka man to ļoti vajag.

txt_77689_

Lai tiktu pingvīnu kategorijā, man pirmajā reizē vajadzēja kaut tikai iemērkties aukstajā ūdenī. Neticami, bet ūdens nebija auksts, nebija bail, nebija šaubu, ka varēšu nopeldēt visus 25 metrus un es to izdarīju. Tas bija mans pirmais peldējums ziemā. Un uzreiz ronītis. Tā bija mana pirmā saskarsme ar ziemas peldētājiem, kas turpmāk kļuva par padomdevējiem, draugiem, kolēģiem, par cilvēkiem, kurus ar lepnumu saucu par „savējiem”.

txt_77694_

Tāds bija mans sākums roņu pasaulē.