Make Art

 

Ieteikt
 4

 

“LIDO Atpūtas centrā” šajā nedēļas nogalē apskatāma lielākā
ledus skulptūra Rīgā – „Saules zirgs”

No piektdienas, 28. decembra līdz svētdienai, 30. decembrim „LIDO Atpūtas centrā” Rīgā, Krasta ielā 76 būs apskatāms lielākais ledus skulptūru ansamblis, kāds līdz šim ir izveidots Rīgā – „Saules zirgs”.

Ledus skulptūru ansambli, mākslinieciskā vadītāja Kārļa Īles vadībā, ir veidojuši profesionāli tēlnieki – Agnese Rudzīte-Kirillova, Maija Puncule, Inese Valtere, Donatas Mockus. Skulptūras platums ir 7 metri, augstums 3,5 metri un tā sver 5 tonnas.

„Saules zirgs” mums visiem atgādina, ka kaut arī ir gada tumšākais laiks, tieši tagad dienas kļūst arvien garākas un saules aizvien vairāk. Skulptūrā izmantoti tēli no latviešu pasakām un etnogrāfiskie raksti.

Ledus skulptūra tika izveidota laikā no 21. līdz 24. decembrim. Tomēr tieši Ziemassvētku laikā Latvijā sākās atkusnis, kas ledus skulptūrām nav labvēlīgs. Līdz piektdienai skulptūra tika iesaldēta un tai nepieciešamā temperatūra tiek uzturēta ar aukstā ledus palīdzību. Ja pēc Jaunā gada laika apstākļi būs atbilstoši (mīnus grādi), tad ledus skulptūra būs apskatāma līdz pat janvāra vidum.

Tādēļ aicinām visus no piektdienas līdz svētdienai, kad sola ziemai atbilstošus laika apstākļus, apmeklēt „LIDO Atpūtas centru” un izmantot iespēju skatīt „Saules zirgu” klātienē.

Līdz šim Rīgā lielākā ledus skulptūra „Saules zirgs” apskatāma „LIDO Atpūtas centra” laukumā starp slidotavu un lielo Ziemassvētku egli. Sekojiet līdzi laika apstākļiem un informācijai http://www.lido.lv.

Uz tikšanos “LIDO Atpūtas centrā”!

iepriekšējā5. no 35nākamā

„Saules zirgs” - lielākā ledus skulptūra Rīgā

Ievietoja: Make Art 28. dec 2012 14:58

16 cilvēkiem patīk

Vairāk

Citas šīs lapas galerijas