SIA Liepkalni

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 27

Par mums

SIA "Liepkalni" maiznīcās  pamatā cepam rudzu maizi pēc gadsimtiem senām latviešu maizes cepšanas tradīcijām - plaucējot jeb salinot koka muciņās, tad ilgstoši raudzējot līdz 30 stundām un klaipinus veidojot ar rokām. 
„Liepkalnu” maizes vēsture un pirmsākumi meklējami jau pagājušā gadsimta 20. gados, kad vēl maizi cepa katrā lauku sētā – arī Mendziņu dzimtas mājās, kuru saimnieks bija tagadējā SIA „Liepkalni” īpašnieka Dagņa Čākura vectēvs Jānis. Dagnis, atmiņu par sava vectēvu un tā ceptās rupjmaizes īpašās garšas iedvesmots, 90. gadu sākumā nolēma atjaunot Liepkalnu māju saimnieku Jāņa un Albertīnes maizes cepšanas tradīcijas, liekot krāsnī savus pirmos kukulīšus, izmantodams miltus no paša audzētās labības. Maizīte izdevās tik garšīga, ka to novērtēja ne tikai ģimene, bet katrs, kurš pagaršoja. Pašceptā rupjmaize un cilvēku labās atsauksmes pārliecināja, ka savos tīrumos izaudzētā labība jāizmanto maizes cepšanai. Tā Rūjienā tika atvērta maiznīca.
Pirmie maiznīcas produkti – tā sauktais ķieģelītis, klona rupjmaize un baltmaize - tika piedāvāti vietējiem veikaliem, un rūjienieši to novērtēja. Priecājāmies par pircēju atsaucību un vēlējāmies paplašināt ceptuves darbību – sākām raudzīties uz Valmieras pusi, un nepagāja ilgs laiks, līdz tika atvērta ceptuve Valmierā, tad Pļaviņās pie Daugavas un pirms pāris gadiem Rīgā.
Nu jau „Liepkalnu” maizi var nogaršot visā Latvijā un arī Igaunijā.
Liepkalnu maizi cepam  4 ceptuvēs Latvijā  – Vidzemes reģionā Rūjienā, Valmierā, Pļaviņu novada Klintaines pag. “Liepsalās” un Pierīgā, Ķekavas pag.,"Džutas", t/c A7. Esam savas maiznīcas  sakārtojuši atbilstoši ES prasībām gan kvalitātes, gan sanitārajā un higiēnas ziņā un nodrošinam droša un kvalitatīva produkta ražošanu.