Laima

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 167

Jautājumi un atbildes

Kur atrodas rūpnīca "Laima"?
"Laima" atrodas Rīgā, Miera ielā 22 un Artilērijas ielā 55. Miera ielā ražojam šokolādes izstrādājumus, Artilērijas ielā - zefīrus, marmelādes, šerbetu un cepumus.
No kura gada darbojas Laima?
Laima pirmsākumi meklējami 1870. gadā! Vairāk par Laima vēsturi vari uzzināt šeit: http://www.laima.lv/par-laimu/no-vesture…
Kā gatavo konfekti "Lācītis ķepainītis"?
Konfektes "Lācītis ķepainītis" recepte ir komercnoslēpums, tāpēc tā publiski netiek atklāta. Bet varam minēt, ka konfektes tiek gatavotas no kakao, mandelēm, vafelēm un cukura (detalizetāku produkta saturu var apskatīt uz produkcijas iepakojuma, kur minēts pilns sastāvdaļu saraksts).
Vai "Laimas" darbinieku vidū ir tādi, kas strādā jau ļoti ilgu laiku? Ja ir, tad cik ilgi?
2010.gadā mēs svinējām 140 gadu jubilejas pasākumu, kura ietvaros apsveicām savus ilggadējos darbiniekus. Viņu vidū bija tādi, kas pie mums nostrādājuši 20, 30, 40 un pat vairāk darba gadus. Mūsu šokolādes meistari ir mūsu vislielākā vērtība!
Cik šokolādes var pagatavot vienā dienā?
Dienā saražotais šokolādes daudzums atšķiras - tas atkarīgs no tā, cik darba maiņas dienā ir. Piemēram, vienā ražošanas maiņā iespējams saražot 4 tonnas (4000kg) šokolādes tāfelīšu (tie ir 40 000 gab. 100g šokolādes tāfelīšu).
No kā taisa konfektes "Vāverīte"?
Konfektes "Vāverīte" pamatsastāvā ir kakao, lazdu rieksti, indijas rieksti, mandeles, cukurs un augu tauki. Detalizetāku produkta saturu var apskatīt uz produkcijas iepakojuma, kur minēts pilns sastāvdaļu saraksts.
Kapēc tāds nosaukums - Laima?
"Laimas" ražotnes vēsture sākās jau pirms vairāk kā 140 gadiem, un nosaukumu "Laima" tā ieguva 1921.gadā. Diemžēl mūsu arhīvos nav pieejama informācija, tieši kāpēc tā brīža īpašnieki deva uzņēmumam vārdu Laima.
Laima – tā latvju dainās ir likteņa lēmēja un labā aizgādne, kas cenšas palīdzēt ikvienam: sargā mājdzīvniekus, īpaši rūpējas par sievietēm un ir kā māmuliņa bārenīšiem.
Laima – šobrīd tā ir arī spēcīga ražotne, kas ciena un lepojas ar mītiskās Laimas vārda piešķirto spēku, tam klāt pieliekot šokolādes saldumu un mīlestības iedvesmu.
Cik konfekšu veidus ražo "Laima'?
"Laimas" ražoto konfekšu klāsts ir ļoti plašs - gan šokolādes konfektes, gan karameles, gan nu jau arī sulu konfektes. Ar pilnu konfekšu klāstu vari iepazīties mūsu mājas lapā: http://www.laima.lv/produktu-kategorija/…
Kādas ir trīs pirmās ražotās konfektes?
Pati senākā "Laimas" konfekte ir "Serenāde", bet salīdzinoši līdzīga vecuma ir arī pārējās klasiskās konfektes - "Vāverīte", "Trifele", "Sarkanā Magone", "Lācītis ķepainītis", "Rudzupuķe", "Vētrasputns".
Kuri produkti ir 100% droši celiakijas slimniekiem?
Mēs saprotam, ka alerģijas ir ļoti nopietna problēma, tāpēc jebkurā gadījumā tomēr rekomendējam konsultēties ar savu ārstu par konkrētiem produktiem. Lai varētu 100% droši apgalvot, ka produkts nesatur glutēnu, tas būtu jāražo uz atsevišķām ražošanas līnijām, uz kurām tiek ražoti tikai šādi produkti. Jāsaka, ka visa mūsu produkcija tiek ražota uz iekārtām un telpās, kur ražošanā tiek izmantoti arī miltu izstrādājumi (piemēram, šokolādes tāfelītes ar vafeļu gabaliņiem, Krējuma zefīrs u.c.). Līdz ar to pastāv varbūtība, ka kādā no produktiem, kam neizmantojam miltu izstrādājumus, tomēr varētu būt sastopams glutēns ļoti nelielā daudzumā. Būtībā no mūsu sortimenta varam ieteikt šokolādes tāfelītes bez piedevām, karameles, zefīru Maigums, kā arī balto zefīru (izņemot, protams, Krējuma zefīru, kas apbērts ar vafeļu skaidiņām), tomēr jāņem vērā lai arī nelielā, tomēr pastāvošā varbūtība par glutēna klātesamību arī šajos produktos.