Kokneses Tūrisma centrs


 

Ieteikt
6


Par šo profilu

http://www.koknese.lv

Sekotāji516

 

Kontakti

 

 

Runā

   

  Jaunumi

  Lasīt senākus ierakstus

  Noticis otrais velobrauciens pa Kokneses novadu!

  • 15. sep 2015 16:04

  Turpinot pagājušajā rudenī veiksmīgi iesākto tradīciju Kokneses tūrisma centrs kopā ar atbalstītājiem 12. septembrī rīkoja otro velobraucienu pa Kokneses novada lauku apvidu ceļiem. Velobraucienā: Koknese – Irši – Vecbebri – Koknese piedalījās gan pieredzējuši velo aktīvisti, gan iesācēji - aptuveni... Lasīt tālāk

  KOKNESES NOVADA SVĒTKI 3.07 - 4.07

  • 1. jūn 2015 13:41
  3. jūlijā

  Koknesē svētki iesāksies ar pagājušajā gadā aizsāktu tradīciju - jauno novadnieku sumināšanu.

  Pulksten 18:00 Kokneses kultūras namā svinīgā sarīkojumā “Man blakus tava sirsniņa” tiks sveikti bērniņi, kuri dzimuši laikā no 2014. gada jūlija līdz 2015. gada jūlijam.

  Svētku noskaņa šajā... Lasīt tālāk

  Spiningošanas sacensību “KOKNESES ZANDARTS 2015” n o l i k u m s

  • 26. mai 2015 09:27
  Spiningošanas sacensību “KOKNESES ZANDARTS 2015” n o l i k u m s

  1. Sacensību mērķis

        Sacensības notiek Kokneses dienu ietvaros. Sacensību mērķis ir popularizēt spiningošanu un noskaidrot labākos spiningotājus.

  2. Vieta un laiks

        Sacensības notiek 2014.gada 7.jūnijā Daugavas ūdenskrātuvē... Lasīt tālāk

   

   

   

  Esi sveicināts, Ceļotāj!

  Mūsu zaļajā, iedvesmas un labo darbu mājvietā – Kokneses novadā, tu vienmēr atradīsi ko jaunu! Vai esi Latvijas kartē pamanījis - Koknese radusi vietu, kur cilvēka krūtīs pukst sirds? Ar saukli: „Koknese – Latvijas sirds” mēs apliecinām – te, kur satiekas Pērse un Daugava, Koknese ar lepnumu nes senās Hanzas pilsētas vārdu.

  Atbrauc pie mums ievziedu laikā! 17. maijā kopā atklāsim tūrisma sezonu un jau piekto reizi tiksimies lielajos Sama modināšanas svētkos! Par godu dižajam Daugavas iemītniekam, koknesieši un ciemiņi svin pavasara atmodu un godā ceļ senču tradīcijas un vēstures mantojumu. Ļaujies ceļam un kājas pašas aizvedīs vietās, kur neesi vēl bijis vai alksti atgriezties!

  Ejot cauri Kokneses parkam, pa takām, kur reiz gājis Rūdolfs Blaumanis, nonāksi pie Kokneses viduslaiku pils mūriem. Tur vasaras vakaros atdzimst teika par diviem mīlētājiem. Paveries, kā saule rotājas Pērses viļņos, ko savās ainavās iemūžinājis Koknesē dzimušais gleznotājs Jūlijs Feders.

  Mēs tevi gaidīsim  jūlijā – Kokneses novada svētkos! Novada iestāžu darbinieku un kuplās pašdarbnieku saimes kopīgajā gājienā pa Kokneses ielām, tu ieraudzīsi, cik krāsām un dzīves prieka bagāti esam!

  Te, Koknesē, uz salas Daugavas vidū, top Likteņdārzs - dāvana Latvijas valsts simtgadē. Likteņdārza vārds jau izskanējis Eiropā un pasaulē. No ābelīšu alejas un daudzajām takām, nonāksi amfiteātrī, kur no Latvijas malu malām atvestajiem laukakmeņiem piedzimis akmeņu krāvums „Sirmais saulriets” – vēstījums mūžīgai piemiņai. Uz Skatu terases arī šovasar mīlestības solījumu izteiks kopīgā dzīves ceļa sācēji.

  Lai ceļot prieks tev neļauj apstāties! Čaklās medu nesējas- bitītes tevi atvedīs uz Bebru pagastu, kur rosās pieredzējuši dravenieki. Stāstus par bišu saimes dzīvi uzzināsi Latvijas biškopības vēstures muzejā. Apceļo dzimto Latviju, kā to darīja boksa čempions un tēlnieks Voldemārs Jākobsons! Viņa varenos tūrista zābakus ieraudzīsi memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņos”. Kad nonāksi Vecbebru muižas parkā, ieklausies, ko žūžo simtgadīgi ozoli, sargājot Vecbebru muižas kungu māju, bet Soda priede Jaunbebros zinās, par ko sapņoja brīvību alkstošie dumpinieki pirms vairāk kā 173 gadiem.

  Mūžam jauna viļņus met Iršupīte. Pakavējies tās krastos Iršu pagastā un vietējie vēstures pētnieki tevi pārsteigs ar liecībām, kā no 1766. līdz 1939. gadam te saimniekojusi vācu zemnieku kolonija. Nu savu atdzimšanu piedzīvo Iršu simtgadīgā klēts – Magazina. Ja esi eksotiskas atpūtas cienītājs, tev atvērsies vārti safari parkā „Zemitāni”!

  Kā gara, gara tēva josta, kuru nevar pūrā salocīt – tev zem kājām ceļš. Lai tevi tas atved uz mūsu mājām – Kokneses novadu! Starp citu, ja auto ripo pa jaunizbūvēto ceļu no Rīgas līdz Koknesei, pie mums var nokļūt 50 minūtēs!