Teātra nams JŪRAS VĀRTI

Oficiālā lapaPar šo profilu
Teātra nams Jūras vārti ir plaša profila kultūras iestāde Ventspilī, kura pēc vērienīgas rekonstrukcijas kļuvusi par reģiona nozīmes kultūras centru
| Sekotāji | 522 |
|---|
Kontakti
Karlīnes iela 40, Ventspilstel. 636 24271
Citi ieraksti
- Sanktpēterburgas muzikālā teātra viesizrādes Ventspilī
10. okt 2012 17:20 - Starptautiskā grafikas izstāde «Titānika 100 gadu atcerei»
1. okt 2012 09:57 - Mana pilsēta caur kameras aci
24. sep 2012 17:16 - Dāvana "Benoît Delbecq Trio" koncerta apmeklētājiem! (2)
24. sep 2012 13:35 - Smalka džeza improvizācija uz „Jūras vārtu” skatuves
20. sep 2012 14:44 - Dziedātājs Aijas Andrejevas koncertuzvedums "Grāmatzīme"
19. sep 2012 09:54 - Kino vārti - filma "Dokumentālists"
11. sep 2012 11:55 - Nosvinēt mācību gada sākumu aicina „The Prodigy” dalībnieks Leeroy Thornhill
10. sep 2012 11:59 - Ventspilī atklās Laimdotas Junkaras izstādi
4. sep 2012 10:19 - Pēcpusdienas tēja ar mākslinieci Ivetu Vecenāni
3. sep 2012 11:27
T/n "Jūras vārti" 3 gadu jubilejas izrāde "Parīze - Rīga - Parīze"
- 13. mai 2012 14:25
- Teātra nams JŪRAS VĀRTI

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē Arsenāls ir tapusi izrāde par māksliniekiem Elvīru un Rūdolfu Piņņiem „Parīze – Rīga - Parīze”, kuru būs iespēja noskatīties arī Ventspils mākslas un teātra mīļotājiem.
Režisore Māra Ķimele ar aktieriem Karīnu Tatarinovu un Vari Piņķi, balstoties uz Elvīras un Rūdolfa Piņņu saraksti mūža garumā, izveidojuši izrādi par divu latviešu mākslinieku dzīvi, mīlestību un attiecībām uz 20.gadsimta notikumu fona.
Izrādē skan latviešu tautas dziesmas un populāras franču melodijas. Scenogrāfiju veido Rūdolfa Piņņa gleznas no Skillas Pinnis Rikardes kolekcijas un fragmenti no 1976. gadā tapušās dokumentālās filmas "Krāsu prieks" (filmas režisore un mākslinieku meita S. Pinne-Rikarde, operators R. Rikards).
Gleznotājs Rūdolfs Pinnis un viņa dzīves biedre tēlniece Elvīra Pinne (1907–1984) dzīvoja satricinājumu pilnā laikmetā, kad pa vidu mākslai iebrāzās karš. Elvīras un Rūdolfa domu apmaiņa vēstulēs sākas drīz pēc viņu iepazīšanās Parīzē 20. gs. 30. gados un ilga visu mūžu – līdz pat 70. gadiem. Vēstulēs var atrast 20.gs. 30. gadu Francijas romantiku, iepazīt skaudro pēckara laiku Padomju Latvijā, ieraudzīt gleznotāja atkalsatikšanos ar Parīzi 1972.gadā – dzīves situācijas, kad abus māksliniekus šķīra attālums, bet vienoja kopīgas domas un vēlme dalīties pārdzīvojumos.
Vairāk par Rūdolfu Pinni Lasīt šeit
Iestudējums tapis sadarbībā ar Skillu Pinni-Rikardi.
T/n "Jūras vārti" lielā zāle pārvērtīsies amfiteātrī, un skatītāji izrādi varēs vērot tuvplānā.
Kur: t/n "Jūras vārti"
Kad: 15. maijā plkst. 19:00
Cena: Ls 5.00, 6.00
Ar Drauga karti iespējams iegādāties biļeti ar 20% atlaidi.
Biļetes t/n "Jūras vārti un "Biļešu serviss" kasēs, kā arī bilesuserviss.lv Pirkt biļeti
