Jaunlaicenes muižas muzejs

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 3

Runā

  Jaunumi

  Lasīt senākus ierakstus

  Teksta bloks: muzejs piedāvā

  DETALIZĒTA INFORMĀCIJA par piedāvājumu un cenām: mājaslapā  http://www.aluksne.lv/03_01_04.php 

  Teksta bloks: Muzeja vēsture un pētāmā teritorija

  Muzeju pēc iedzīvotāju ierosmes dibināja pagasta pašvaldība 2008. gada 22. februārī uz vēstures ekspozīcijas bāzes.


  Jaunlaicenes muižas muzejs kopā ar vietējo sabiedrību ir uzņēmies ne tikai Jaunlaicenes muižas, bet arī Opekalna draudzes kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību apzināšanu, vākšanu, saglabāšanu un popularizēšanu jo vietējie iedzīvotāji uzskata sevi par Opekalna baznīcai un draudzei piederīgiem.

  Šeit dzīvo čakli un gudri cilvēki, kam īsts cīnītāju gars. Ģeogrāfiskais stāvoklis vietējos ļaudis iemācījis priecāties par skaisto dabu, samierināties un sadzīvot ar tās skarbumu, būt pieticīgiem un izturīgiem.


  Jaunlaicenes muižas muzeja tuvumā, atrodas nenovērtējamas bagātības: Opekalna draudze izvietojas Alūksnes novada visskaistākajā vietā. Te ir visaugstāk virs jūras līmeņa uzceltā Latvijas baznīca, plašākie un zilās dūmakās tītie tālumi, kas skatāmi no Laicenes pauguru virsotnēm. Jaunlaicenes pagasts savā logotipā rāda Apekalna baznīcu. Pagasta devīze ir: „Vistuvāk debesīm”. Jaunlaicenes muižas ēkas veido vienotu stilistisku ansambli, kurš joprojām tiek izmantots.
   

      

  Par šo profilu

  Jaunlaicenes muižas muzejā lustīgas horstmadāmas Jums stāstīs Jaunlaicenes muižas un Opekalna draudzes stāstus, ļaus izspēlēt muižas ikdienu zvanu skaņās, meklēt dārgumus, liks taisīt pastaliņas un lāpīt zeķes, uzzināsiet kas ir „lumpis”, „ērma suseklis” un „susalnieki”. Gaidām!

  Kontakti Vairāk »