Biogrāfija

Dixieland Hot Express tika dibināts 1999. Šajā laikā
Dixieland Band Hot Express kļuva par profesionālu džeza kolektīvu. Savas pastāvēšanas laikā Dixieland piedalījies daudzos džeza festivālos, kā arī koncertēja arī Vācijas, Dānijas un Zviedrijas pilsētās. Ir arī vērts pieminēt, ka kolektīva trombonists ir ņemis dalību kopā ar Eiropas orķestri, Eiropas Savienības Jauniešu džeza orķestris.


Vārds "Dixieland" visbiežāk tiek saistīta ar īpašu izpildījuma stilu, un pats galvenais - ar īpašu instrumentu komplektu,tas nozīmē – ar aranžējuma iespējām . Klasiskā kolekcija - trompete, klarnete, trombons, kā arī ritm sekcija, kas var sastāvēt atkarībā no laika un vietas no klavierēm, kontrabasa un bungām vai bandžo, tūbas un sitamajiem instrumentiem. Ir iespējamas arī citas kombinācijas pievienojot saksofonu, ģitāru un citus instrumentus. Galvenais, kas ir raksturīgs Dixieland skanējumam, ir tas, ka trompete parasti ir ieņem galveno tēmu, trombons lēnām ņem ar zemām harmoniskām notīm glissando, klarnete spēlējot ātras daļas "obbligato" ap trompetes tēmu, it kā apspēlējot garāmejošus akordus. Savukārt ritmu notur kontrabass vai tūba, kā arī klavieres vai bandžo, nemaz nerunājot par bungām.

Swing džezs, trakas improvizācijas un harizmātisks solista vokāls, it kā tas būtu atskaņots no XX gadsimta 30. gadu platēm - tas nav viss raksturlielumu saraksts, kas piesaista gan džeza cienītājus un izdala šo grupu uz citu fona. Par šo kolektīvu vislabāk stāsta to mūzika, bet tā noteikti neatstāj vienaldzīgus

Dalībnieki

Bass/managment (t.: 29396156)

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam