Islāms - ticība Vienam Dievam.

 

Ieteikt
 53

Jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Runā

  Par šo profilu

  Islāms ir Dieva norādītā reliģija un dzīvesveids, kurā pielūdz un paklausa tikai Dievu. Tikai Radītāju un nevis radību. Islāms nesākās ar Muhammadu, viņš bija pēdējais un nevis pirmais Islāma pravietis. Islāms sākās ar pirmo cilvēku - Ādamu. Islāms bija visu Dieva praviešu reliģija.

  Aptaujas

  Ieteikt

  Islāmā būt par vecākiem – tā ir misija!

  Dieva Pravieša (s) hadīsā teikts: “Esiet taisnīgi pret saviem bērniem.” Islāmā būt par vecākiem – tā ir misija, tas ir ceļš uz Paradīzi, ja vien, protams, būsi īsts vecāks, kurš audzina savus bērnus, sekojot Dieva Pravieša (s) ģimenes veidošanas pamācībām. Ja tāds būsi, tad šis var kļūt par vienu no taviem ceļiem uz Paradīzi.
  Viena no svarīgākajām Pravieša (s) pamācībām vecākiem ir aicinājums ievērot vienlīdzību uzmanībā un rūpēs par bērniem, neapdalot viņus. Par to vēsta viens no Dieva Sūtņa (s) hadīsiem:
  An-Numans ibn Baširs stāsta, ka viņa māte Bintu Ravvaha lūdza viņa tēvam, lai tas kaut ko uzdāvina dēlam, bet viņš uz ilgu laiku aizmirsa par šo lūgumu. Bet, kad tēvs atcerējās par apsolīto un gribēja dēlu apdāvināt, māte teica: “Es nebūšu apmierināta, līdz tu nepieaicināsi Dieva Pravieti (s) par liecinieku dāvanai, ko esi uzdāvinājis manam dēlam.” Un tēvs paņēma mani pie rokas (es toreiz biju puisēns), un ieradās pie Dieva Sūtņa (s) sakot: “Dieva Sūtni, šī puisēna mātei būtu patīkami, ja tu būtu liecinieks tai dāvanai, ko es uzdāvināju viņas dēlam.” Un Dieva Sūtnis (s) teica: “Bašir, vai tev ir vēl citi bērni?” Viņš atbildēja: “Jā.” Un Pravietis (s) tad jautāja: “Un katram tu uzdāvināji to pašu?” Viņš atbildēja: “Nē.” Un Pravietis (s) sacīja: “Tad neprasi mani būt par liecinieku, jo es neliecinu par tirāniju.”

  Jautājumi un atbildes

  Kas ir Ramadāns?

  Atbilde:
  Šajā mēnesī Allāhs (tā Dievs sevi nosauc Kurānā) sāka uz zemi sūtīt Kurānu — islāma Svētos Rakstus. Viņš tos nodeva vispirms erceņģelim Gabrielam, kas pēc tam 23 gadus šīs zināšanas sniedza pravietim Muhamedam. Pēc Allāha pavēles šajā mēnesī ticīgajiem jāievēro gavēnis. Ramadāns neiekrīt vienā un tajā pašā kalendārā gada laikā, to aprēķina pēc Mēness cikla, un katru gadu tas sākas vidēji 11 dienas agrāk nekā iepriekšējā gadā.

  Halal

  Rīgā, Brīvības ielā 101 atvērts veikals - gaļa svaiga un žāvēta, desas, konservi un vēl šis tas. Viss HALAL.

  ....

  gal_322039816_middle


  gal_320445712_middle


  gal_318271033_middle


  gal_317822267_middle


  gal_218177142_middle


  gal_317516825_middle