Pasākumi

Pasākumu organizē

Liepājas Latviešu biedrības nams

Dāliju ziedu izstāde

Ceturtdien, 14. septembrī
14:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!
Pirmoreiz Liepājā, no 14. līdz 16. septembrim Liepājas Latviešu biedrības nama foajē rotās rudens ziedu karalienes dālijas – pavisam kopā vairāk nekā 200 dažādu nokrāsu dāliju šķirnes, kas izaudzētas Liepājā, Kurzemes un Vidzemes reģionos. Šādu ziedu izstādi Liepājas Latviešu biedrības nams organizē pirmo reizi sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekciju. Izstādes atklāšana notiks 14. septembrī plkst. 14.00.

Skaistākās dālijas no savām kolekcijām uz izstādi būs atvedušikolekcionāre Helga Ancāne (Rīga), dāliju audzētāji Maija un Ēvalds Breikši no SIA ’’Tubera’’ (Valmiera), kā arī dāliju audzētāji Imants Ziemelis un Inese Brizga no Liepājas puses.

Izstādes atklāšanā apmeklētājiem būs iespēja tikties ar dāliju kolekcionāri Helgu Ancāni, kura pastāstīs interesantus faktus par pieredzi dāliju audzēšanā, kā arī sniegs praktiskus padomus dāliju audzēšanā.

Dālijas ir ļoti skaistas un krāšņas savā dažādībā, tās paver ļoti plašas variācijas iespējas ne vien krāsu, bet arī lieluma ziņā. Mazākie dāliju ziedi mēdz būt tikai 3 cm diametrā, bet lielākie spēj sasniegt pat 40 cm diametrā lielus ziedus. Daudzām dāliju šķirnēm no viena krūma izzied pat ap 200 ziedu. Tāda krāsu varavīksne, zieda formu daudzveidība un krūmu augstuma dažādība nav nevienai citai puķu kultūrai, tāpēc šie ziedi ir koši un ļoti skaisti akcenti jebkurā dārzā. Pirmos dāliju ziedus var gaidīt jau jūlija sākumā, bet krāšņākā un bagātākā dāliju ziedēšana ir augustā un līdz pat rudens salnām.

Izstādi dzīvespriecīgāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas ‘’Mākslas Pasāža RADI’’ dalībnieku gleznotie dāliju ziedi jauktā tehnikā, kas tapuši mākslinieces Ilzes Elizabetes Rasas vadībā.

Ar daudzkrāsaino dāliju izstādi Biedrības nams noslēgs ikgadējo vasaras un rudens ziedu izstāžu ciklu, tāpēc aicinām ikvienu interesentu izbaudīt pirmās rudenīgās vēsmas Liepājas Latviešu biedrības nama organizētajā Dāliju ziedu izstādē!

Dāliju izstāde Biedrības nama foaje apskatāma:
14. septembrī no 14.00 līdz 18.00;
15. septembrī no 10.00 līdz 18.00;
16. septembrī no 10.00 līdz 18.00.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

Sarunas