Pasākumi

Pasākumu organizē

Eiropas Savienības māja

Gaidām Jūs Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28! Šeit Jūs varat uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām. Nāciet, jautājiet un izsakiet savu viedokli! Sekojiet mums arī:...

Kāds ir Eiropas vēstures nams?

Piektdien, 19. maijā
11:00
Ieteikt

Pasākums ir beidzies!
Eiropas Savienības māja un domnīca „Creative Museum” dienu pirms Muzeju nakts, 19. maijā, no plkst. 11 līdz 13 aicina interesentus piedalīties ekspertu diskusijā „Kāds ir Eiropas vēstures nams?” Sarunu vadīs Eva Ikstena.

Eksperti debatēs par House of European History tapšanu – no bijušā Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Hansa Gerta Poteringa ierosinājuma 2007. gadā līdz pastāvīgās ekspozīcijas atklāšanai 2017. gadā.
Dalībnieki arī vērtēs Eiropas vēstures namu kā platformu viedokļu apmaiņai par vēsturisko atmiņu un tās lomu mūsdienu Eiropas sabiedrībā, kā arī stāstīs par Eiropas vēstures namā izstādītajiem materiāliem no Latvijas.

Domapmaiņā piedalīsies: Sandra Kalniete (Eiropas Parlamenta deputāte), Anita Meinarte (Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece krājuma darbā, Eiropas vēstures nama Akadēmiskās Padomes locekle), Agrita Ozola (Latvijas Muzeju padomes priekšsēdētāja, Tukuma muzeja direktore), Raivis Sīmansons (Eiropas vēstures nama Akadēmiskās darba grupas kurators-asistents), Dr.hist. Kaspars Zellis (Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks, atmiņu kultūras un tās reprezentācijas eksperts) un Edgars Bajaruns (Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures skolotājs).

Eiropas vēstures nams atrodas Leopolda parkā Briselē, tā pastāvīgā ekspozīcija tiks atklāta 6. maijā. Muzejs darbosies kā pastāvīga platforma viedokļu apmaiņai par Eiropas un Eiropas Savienības vēsturi. Pastāvīgajā ekspozīcijā pieejamais stāstījums apmeklētājiem ļaus izdzīvot Eiropas vēstures galveno notikumus, sniegs starptautisku pārskatu par Eiropas vēsturi, ņemot vērā tās daudzveidību, interpretācijas un atšķirīgos priekšstatus.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc interesentus aicinām reģistrēties iepriekš.

Uzzini vairāk: http://ej.uz/KadsirEiropasVesturesNams

Sarunas

    Pasākumu apmeklēja

    Citi pasākumi šajā vietā