Baldones VPDK "Degsme"

 

Ieteikt

Jaunumi

Lasīt senākus ierakstus

Runā

  Par šo profilu

  1999. gadā deju skolotāja Ilona Ķimena atzīmēja savas radošās darbības 40. gadadienu.
  20 gadi bija nostrādāti Baldonē un to gaitā izaudzināta ne viena vien dejotāju paaudze
  Gatavojot jubilejas koncertu, tika saaicināti kopā arī bijušie Baldones dejotāji. Tā, vairākus mēnešus kopā dejojot , izveidojās dejotgribētāju grupa, kas iesākto vēlējās turpināt .
  1999. gada rudenī nodibinājās Baldones vidējās paaudzes deju kopa. Kā katrai kārtīgai deju kopai, arī mums bija nepieciešams nosaukums. Priekšlikumu bija daudz, pirmajā koncertā mūs pieteica kā „Kārumniekus”, taču par piemērotāko mūsu raksturam atzinām „Degsmi”.

  Pirmā sezona bija grūta, tomēr tā deva pārliecību- mēs varam.
  Vēsturiskas bija deju spēles 2000. gada vasarā Brīvdabas muzejā, jo todien aizsākās mūsu draudzība ar Sēlpils kolektīvu „Sēļu zeme”. Nākamā sezona bija ļoti atbildīga, jo sākās gatavošanās Rīgas 800. gadadienas deju svētkiem. Tā bija mūsu pirmā nopietnā skate. Kolektīvam tika sašūti jauni - Vidzemes -tautas tērpi. Liels bija gandarījums par skates rezultātiem un iespēju piedalīties Rīgas svētkos. Pirmie panākumi deva drosmi parādīt mūsu māku arī ārzemēs.

  2002. gada vasarā devāmies uz festivālu Ungārijā. Šajā braucienā mums palīdzēja 4 pāri no „Leldes”, tā aizsākās arī mūsu sadarbība ar šo kolektīvu.
  2003.- Dziesmu un deju svētku gads mums bija īpaši veiksmīgs. Skatē ieguvām lielisku rezultātu- 4. labākais VPDK „E” grupā valstī. Svētku laikā dejojām uz stadiona skrejceļa līdzās bijušajiem profesionāļiem - „Dailei”.
  2004. gada vasarā atkal ceļš zem riteņiem. Braucam koncertēt uz Slovākiju. Patiesu prieku sagādāja skatītāji visai prestižajā kūrmājā „Afrodīte” Rajecka Tepļicā, kuri mūsu uzstāšanos gaidīja turpat stundu, jo pasākumu programma bija iekavējusies. Neaizmirstams ir koncerts pie baseiniem vairāk kā 30 grādu karstumā. Skatītāji peldkostīmos, mēs – vilnas tautas tērpos. Ceļojumu maisam nu bija gals vaļā un 2005. gada vasarā atkal dodamies koncertbraucienā, šoreiz uz Bavāriju. 2007. gada vasarā savu varēšanu rādām Horvātijā, bet 2008. gadā- Norvēģijā, kur kopā ar mums koncertēja arī dejotāji no Katlakalna tautas nama „Saviešiem”.
  Kopš dibināšanas esam piedalījušies vidējās paaudzes deju kolektīvu festivālos Liepājā, Gulbenē un Bauskā .
  2005. un 2006. gadā ar panākumiem piedalījāmies arī Limbažu „Dižās balvas” konkursā. Pirmoreiz ieguvām speciālo balvu par I.Magones deju „Vēju stundā”, bet 2006. gadā, pašiem negaidot, izcīnījām „Dižo balvu”.
  2008. gada deju svētkos piedalījāmies jau kā „D” grupas kolektīvs un tikām uzaicināti uz tautas tērpu skati, kurā mēs ar saviem jaunajiem Bauskas novada tērpiem iekļuvām starp 14 finālistiem.
  2009. gadā "Degsme" devās ceļojumā uz Norvēģiju, kur to atzinīgi novērtēja vairāki simti skatītāju.
  2010. gada jūlijā Degsmes kolektīvs devās uz Igauniju, kur sekmīgi piedalījās Kūresāres pilsētas svētku priekšnesumos.

  Diemžēl deju kolektīva vadītāja Ilona Ķimena aizvadījusi jubilejas gadu, nolēma pievērsties vairāk ģimenei. Degsmes izaugsmi attīstīt un pilveidot 2010.gada rudenī uzņēmās vadītāja- skolotāja Anda Krišāne.

  Kontakti Vairāk »

  • Baldones vidusskola

  Degsmes dejotāji

  Māris Treijs
  Rūta Ziemele- Treija
  Inese Biķerniece
  Liene Odīte
  Ivo Odītis
  Anda Labsvārde
  Mārcis Kripāns
  Dace Ciesalniece
  Armands Virsis