Biogrāfija

Birutas Ozoliņas nepārtrauktie novatoriskie meklējumi tautas mūzikas izpildījumā ir satikušies ar DJ Monsta mūsdienīgajām ritma spēlēm, lai radītu atmosfēriski piepildītu mūziku, kura sevī glabā gan tradicionālās mūzikas garu, gan paver tās skanējumu pavisam jaunās un mūsdienīgās dvesmās. Projekta sadarbības aizmetņi meklējami jau 2010. gadā, bet nopietnāka kopsadarbība izveidojusies 2011.gada sākumā.

Tautas mūzikā Biruta Ozoliņa klausītājus valdzina ar spilgtām latgaliešu tautas melodijām, kuras raksturo dvēseles līdzsvarotības meklējumi un skaists pasaules redzējums. Biruta dzimusi Latgalē, kur no bērnu dienām ir iemantotas zināmas dziedāšanas tradīcijas. Interese par folkloras tradīciju apzināšanu Birutai šķiet nākusi jau mantojumā, par to varētu liecināt arī atrastās radinieku teicamās dziesmas E.Melngaiļa folkloras materiālos. Birutas pirmie ieraksti tapuši pagājušā gadsimta 80. gados Latvijas Radiofonā. Tie ir apkopoti un izdoti CD - "Bolta Eimu" (1999), "Sirdsgrieži" (2002), "Miega dziesmas" (2004), "Ucināmās dziesmas" (2005). Biruta mūzikas kritiķu un klausītāju atzinību guvusi arī folkloras festivālos Kauņā, Viļņā, Tallinā, Krakovā u.c. 2003. gadā izveidoja etno jazz grupu Patina, bet jau 2006. gadā izdeva grupas debijas albumu Patina. Grupa piedalījusies džeza festivālos "La Roshe sur Yon" (Francija),"Koktebeļ" (Ukraina), "Rīgas Ritmi", "Saulkrasti Jazz", "Suklegos" Kauņā (Lietuva) un Flensburgā (Vācija).

DJ Monsta (Uldis Cīrulis) dīdžeja darbību uzsāka 1992. gadā, jau 1996. gadā viņš sāka interesēties par turntablism (skaņuplašu atskaņotāju spēlēšanas mākslu, kurā ietilpst plašu skrāpēšana (scratch) un ritmu žonglēšana (beat juggling)). Sadarbojies ar tādiem Latvijas mūziķiem kā Gustavo, "Time After Time", kopā ar dīdžejiem AG, Raiti un Krii izveidojis tērnteiblistu grupu "Riga Scratch Posse". DJ Monsta jau iepriekš uzstājies kopā ar mūziķiem - 2007. un 2008. gadā kopā ar mūsdienu džeza grupu "Riga Groove Electro" viņš devās Eiropas tūrē "Balticness" uz 11 Baltijas jūras reģiona valstīm, tajā skaitā arī uz Krieviju, kur kļuva par pirmo dīdžeju, kas jelkad uzstājies Pēterburgas džeza filharmonijā. Kopš 2008. gada spēlē kopā ar saksofonistu un komponistu Niku Gothamu grupā "NiMo". 2009. gadā Nimo kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri radīja kopprojektu "SimfoNiMo", toties 2010. gada nogalē grupa izdeva savu debijas albumu "The World Is Our Oyster".

Dalībnieki

Menedžere

vokāls/ kokle

Dj-s

TOP dziesma

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

Uzaicini sekot mūziķa profilam