Sv.Jāņa baznīca Cēsīs


 

Ieteikt


Par šo profilu

Sv.Jāņa baznīca atrodas Cēsīs,Lielā skolas ielā 8
ANNO 1284
Svētā Jāņa baznīca ir otrs (līdztekus Viduslaiku pilij) ievērojamākais arhitektoniskais objekts Cēsīs un viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Tā ir viena no senākajām un varenākajām sakrālā kulta celtnēm Latvijā. Baznīca tika celta 13.gs. sākumā Baltijas kristianizācijas laikā, Livonijas ordeņa vajadzībām, jo Cēsīs atradās ordeņa residence.
Cēsu Svētā Jāņa baznīca ir lielākā viduslaiku bazilika ārpus Rīgas. Baznīca ir 65 m gara un 32 m plata trīsjomu bazilika, ko rietumu galā ievada masīvais 65 m augstais zvanu tornis ar 15 m augstu gotisku smaili. Baznīca ir paredzēta 1000 sēdvietām. Baznīcā ir saglabājušies līdz mūsdienām virkne interesantu vēstures un mākslas pieminekļu.
Baznīcā apskatāmi 31 valsts nozīmes pieminekļi – altāris, altārglezna, kroņlukturi, kapa plāksnes, vitrāžas, kancele, ērģeles utt.Izcila ir igauņu gleznotāja J.Kelera altārglezna ''Jēzus pie krusta'' par to viņam piešķirts akadēmiķa grāds.Pirms pirmā Pasaules kara glezna novērtēta par 40 000 zelta rubļiem.
Tās kopija ir Rīgas Mārtiņa baznīcā, Sv.Stefana katedrālē Vīnē un Īzaka katedrālē Pēterburgā

Sekotāji65

 

Kontakti

  • Cēsis, Lielā skolas iela 8

 

 

Runā

Šis profils vēl nav runājis.