Gulbenes - Alūksnes bānītis

Oficiālā lapa

 

Ieteikt
 16

Atpakaļ uz stāstu sarakstu

Bānīša mašīnisti saņem tvaika lokomotīves vadīšanas sertifikātus

Marina
Ievietots: 16. feb 2010 13:01


Februāra sākumā četri SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis” dīzeļlokomotīvju vadītāji (mašīnisti) saņēma vilces līdzekļu vadīšanas kompetences sertifikātus, kas viņiem dod tiesības vadīt dīzeļlokomotīves. Savukārt, divi no mašīnistiem saņēma sertifikātus, kas apliecina viņu prasmi vadīt arī tvaika lokomotīves.

Šie ir pirmie tvaika lokomotīves vadītāju kompetences sertifikāti, kas izsniegti Latvijā. Lai varētu saglabāt tvaika lokomotīvju ekspluatācijas un remonta pieredzi, nepieciešamas ne tikai atbilstošas personāla zināšanas un tehniskais aprīkojums, bet arī praktiska iespēja tās pielietot.

Šobrīd Gulbenes depo aktīvi tiek restaurēta jau otrā tvaika lokomotīve - 1950. gadā Vācijā būvētā tvaika lokomotīve Gr-319. Šī lokomotīve tiek nomāta no Lavasāres muzejdzelzceļa Igaunijā, tāpat kā 2005. gadā restaurētā Kč-4-332 „Marisa”, kura atgriezās Igaunijā 2009. gada pavasarī. Lokomotīves tiek iznomātas, jo Latvijā nav saglabājusies neviena 750 mm sliežu platuma tvaika lokomotīve.

Neskatoties uz tehniskām un finansiālām grūtībām lokomotīves Gr-319 restaurāciju ir iecerēts pabeigt līdz šāgada vasaras sezonas sākumam. Tad tvaika lokomotīves mašīnisti atkal varēs likt lietā savas nu jau ar sertifikātu apstiprinātās zināšanas un prasmes.


Ieteikt